Trwa ładowanie...

Mama za kierownicą. Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i dziecka?

Dorota Mielcarek
29.11.2019 15:07
Mama za kierownicą. Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i dziecka?
Mama za kierownicą. Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i dziecka?

Statystyki jednoznacznie pokazują, że to panowie za kółkiem powodują więcej kolizji niż panie. Styl jazdy kobiet wskazuje, że są one ostrożniejsze i mniej skłonne do brawury. Jednym z powodów jest to, że często jeżdżą z dziećmi i dużą uwagę przywiązują do tego, aby wyraźnie widzieć drogę.

1. Kobiecy styl jazdy

Ze statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że kobiety są sprawcami jedynie 22 proc. kolizji w ruchu drogowym. Jest to pstryczek w nos dla wszystkich, którzy widząc kobietę za kierownicą, wątpią w jej umiejętność płynnej, a zarazem bezpiecznej jazdy.

Kobiety lepiej dostosowują prędkość do panujących na drodze warunków. Są też bardzo uważne, a co za tym idzie, ich styl jazdy jest bezpieczny.

Dotyczy to szczególnie matek, które znacznie częściej niż mężczyźni wożą w aucie dzieci. Ich obecność sprawia, że kierująca pojazdem bierze pod uwagę bezpieczeństwo nie tylko swoje i osób biorących udział w ruchu drogowym, ale przede wszystkim swojego dziecka.

Aby zapewnić mu maksymalne bezpieczeństwo, kobieta jeździ wolniej, uważniej i chętniej zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych. Jednak w okresie jesienno-zimowym, kiedy za oknem zaczyna robić się szaro już koło godziny 16, o bezpieczeństwo trzeba dbać szczególnie

2. Z drogi śledzie! Mama jedzie!

Aby zapewnić wszystkim bezpieczną drogę, warto zadbać głównie o wzrok. Mama musi widzieć wszystko – samochód przed sobą, na pasie obok, pieszych bez odblasków, niebezpieczne sytuacje, prędkościomierz i swoją pociechę, która jest skutecznym rozpraszaczem uwagi.

Sytuacja na drodze jesienią i zimą bywa różna. Każdego dnia drogowców zastają nowe warunki – gęsta mgła, deszcz, śnieg, gołoledź, a szybko nastająca ciemność sprawia, że wzrok szybko się męczy.

Warto zadbać wówczas o odpowiednie soczewki, które pozwolą widzieć każdy szczegół na drodze bez względu na panujące warunki.

3. Jeśli soczewki – to od najlepszych

ZEISS DriveSafe to soczewki, które można nosić na co dzień, bez konieczności zmiany okularów w aucie. Czym się wyróżniają na tle innych? Firma ZEISS skupiła się na potrzebach kierowców i udoskonaliła konstrukcje soczewek tak, aby ta dostosowała się do wielkości źrenic, które rozszerzają się i zwężają, podczas gdy kierowcę oślepiają światła auta z naprzeciwka. Poza tym każda mama co jakiś czas zerka, czy z jej dzieckiem wszystko w porządku, zatem przenosi wzrok z drogi na dziecko i tak kilka razy na minutę.

Soczewki DriveSafe gwarantują większy kontrast i lepsze widzenie w trudnych warunkach. Ostry obraz w połączeniu z refleksem sprawią, że zobaczysz każdy szczegół i z powodzeniem unikniesz kolizji, dostrzeżesz psa, który wybiegł przed maskę samochodu, rowerzystę, któremu zepsuła się lampka czy ludzi, którzy w ostatniej chwili zdecydowali się przejść na drugą stronę ulicy.

Co ważne, DriveSafe to soczewki, które można nosić na co dzień, bez konieczności zmiany okularów w aucie. Dzięki nim mamy korekcję i powłokę do jazdy samochodem w jednym.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. Nie ryzykuj życia i zadbaj o to, by łatwiej dostrzegać przeszkody na drodze.

Materiał powstał we współpracy z partnerem ZEISS.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.