Trwa ładowanie...

Mama, smoczek! - szczery do bólu dziennik matki

Małgosia, bohaterka książki Magdy Fres, właśnie urodziła dziecko. Opieka nad noworodkiem daje się jej mocno we znaki. Sytuacji nie poprawia podejrzenie męża o romans. Pierwszy rok życia dziecka to dla niej prawdziwy czas próby – przestaje łudzić się, że macierzyństwo wygląda jak w reklamach pieluch. Niekiedy do oczu cisną się jej łzy, czasem bycie matką przerasta ją. W ciągu dwunastu miesięcy stawia czoło lękom i depresji, zachowując jednak poczucie humoru i dystans do siebie. Macierzyństwo pomaga jej dojrzeć i dokonać wewnętrznej przemiany. Małgosia uświadamia sobie, co jest ważne w życiu – poczucie bezpieczeństwa, partnerstwo w związku, przyjaźń i samorealizacja. W międzyczasie stara się po prostu nie zwariować.

Magda Fres (ur. w 1974 r.) to mieszkanka Katowic, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego (kierunek – psychologia) oraz Central European University w Budapeszcie (gender & culture studies). Jest autorką ponad 30 artykułów publicystycznych i naukowych. Napisała „Bulgur” i „Do piekła kuchenną windą”. Ma na swoim koncie publikacje w „Migotaniach, przejaśnieniach” i „Zadrze”. Jest autorką bloga w domenie Parnas.pl. Prowadziła zajęcia z psychologii ciała na Uniwersytecie Jagiellońskim i uczyła języka angielskiego przy użyciu metody Callana. Prowadzi psychologiczne warsztaty dla kobiet.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.