Trwa ładowanie...

Mama i synek cierpią na rzadką chorobę. Ten kolor oczu występuje tylko u 1. proc. populacji

Avatar placeholder
09.10.2020 12:44
Elizabeth Tyler z synkiem
Elizabeth Tyler z synkiem (Instagram)

Elizabeth Tyle i jej synek cierpią na bardzo nietypową chorobę oczu, przez którą w ich tęczówkach występują dwie różne barwy: brązowa i błękitna. Ich spojrzenie robi wrażenie.

1. Rzadka choroba wywołała nietypową cechę

35-letnia Elizabeth Tyler urodziła się z wyjątkowym kolorem oczu. Były niebieskie, ale pokrywały je brązowe plamki. Ta nietypowa cecha ujawniła się przez rzadką chorobę genetyczną, na którą cierpi Liz - heterochoromię iridum (wielokolorowe tęczówki). Nietypowe geny przekazała swojemu synkowi - Liamowi, którego oczy są równie oryginalne, jak matki, a być może nawet bardziej, bo jedno jest ciemnobrązowe, a drugie niebieskie.

Liam i Elizabeth
Liam i Elizabeth (Instagram)

Elizabeth chętnie wrzuca do sieci zdjęcia z synkiem, na których ich oczy prezentują się przepięknie, wręcz bajkowo! Liz wielokrotnie podkreślała, że uwielbia swoje oczy i nigdy nie czuła się przez to dziwna.

Zobacz film: "Projekt penalizacji edukacji seksualnej. Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski komentuje"

"Kocham swoje oczy, ponieważ są wyjątkowe. Nie ma niczego złego w byciu innym" - mówiła Liz.

Elizabeth ma 13 tys. obserwatorów na Instagramie, którzy często komentują jej zdjęcia z synkiem. Zazwyczaj są to bardzo miłe słowa, szczególnie dotyczące właśnie koloru ich oczu. "Jesteście tacy śliczni", "Pięknie. Zachwycające oczy" - czytamy w komentarzach.

2. Rzadka choroba. Taki kolor oczu występuje tylko u 1. proc. populacji

Według statystyk heterochoromia iridum, choroba, na którą cierpią Liz i Liam, dotyka zaledwie 1. proc. populacji i objawia się głównie zmianami w kolorze tęczowek. Jest to efekt braku pigmentu melaniny lub jego nadwyżką. Przypomnijmy, że melanina odpowiada m.in. za koloryt skóry, włosów i tęczówek. Heterochromia tęczówek jest wadą genetyczną, nie można jej więc nabyć.

Dzieci rodzą się z zaburzonym poziomiem melaniny w organizmie. Co ciekawe, nie jest to od razu widoczne, ponieważ noworodki zwykle mają ciemnoniebieskie oczy. Ewidentna zmiana zauważalna jest dopiero ok. 3. roku życia. Zdarza się jednak, że wielobarwność tęczówki można zaobserwować u malucha w pierwszych miesiącach życia.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Which one is your fav? 1,2,3 or 4? • • • Mine is 2 🤣I love these faces! I gotta catch him off guard bc he has a mind of his own and it’s definitely not on mommy snapping pics all day 😂. These are classic. I gotta catch him dancing soon, you guys will love it. • • • • 🅶🆁🅾🆆 🅰🅽🅳 🅶🅻🅾🆆 🆆🅸🆃🅷 🆄🆂 • • • • #boys #sahm #mommyandme #mommy #mommylife #mommyblogger #heterchromia #browneyes #blueeyes #breastfeeding #toddlerlife #funnyfaces #toddlersofinstagram #kids #kidsofinstagram #picoftheday #pictureoftheday #smile #kisses #hugs #curly #growandglow #igdaily #instagram #instagood #instalove #curlygram #life #love #happiness

Post udostępniony przez Elizabeth Tyler (@_elizabethevan_)

Zobacz także: Urodziła czworaczki mimo problemów z płodnością. "Dopiero teraz zaczynam poznawać swój brzuch"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze