Przejdź na WP

Maciej Zakościelny jako dr Wolski w "Diagnozie". Czy ta rola do niego pasuje?

We wtorkowy wieczór mogliśmy obejrzeć drugi odcinek serialu "Diagnoza". Serial trzyma w napięciu od samego początku, choć pojawiają się opinie, że dobór aktorów nie do końca jest trafiony. Czy Maciek Zakościelny, który dotąd grał głównie w komediach romantycznych, sprawdzi się w roli lekarza?

Zobacz film: "O czym w pracy marzy Maja Ostaszewska? "Nie lubię takiego bezpieczeństwa""

Główna bohaterka nadal przebywa w szpitalu w Rybniku, po wypadku autobusu. Powoli dochodzi do siebie, po skomplikowanej operacji. Niestety Anna nie pamięta niczego od momentu wypadku. Marta Artman, która jest neuropsychologiem, zaczyna z nią terapię, która ma pomóc w odzyskaniu jej pamięci.

Przeczytaj koniecznie:

Anna po pierwszym szoku i rozpoznaniu sytuacji, w której się znajduje, zaczyna zadawać sobie i innym szereg ważnych pytań. Co się stało podczas wypadku? Dlaczego nikt jej nie szuka i do tej pory jej nie odwiedził? Jakie tajemnice skrywa jej przeszłość?

Jedyną osobą, która częściowo odpowiada na jej pytania, jest Ewa. Kobieta jest w ciąży i uległa temu samemu wypadkowi autobusu, co Anna. Jest również w trudnej sytuacji, gdyż czeka na wieści o swoim mężu, który też był w autobusie. Ewa mówi Annie, że rozmawiały ze sobą tuż przed wypadkiem.

Kiedy kobieta trafia na porodówkę, lekarze byli przygotowani na najgorsze. Nigdy nie spotkali się z podobnym przypadkiem
Kiedy kobieta trafia na porodówkę, lekarze byli przygotowani na najgorsze. Nigdy nie spotkali się z podobnym przypadkiem [4 zdjęcia]

Kiedy rodzice dowiadują się, że za 9 miesięcy na świat przyjdzie nowy członek rodziny, zazwyczaj nie...

zobacz galerię

Kiedy wydawało się, że problemy z obrażeniami ciała po wypadku, już są za Anną, dzieje się coś niespodziewanego. Kobieta zaczyna tracić czucie w kończynach. Jej lekarz prowadzący - dr Artman twierdzi, że nie należy panikować i obserwować pacjentkę. Innego zdania jest dr Wolski, który uważa, że Anna powinna szybko przejść kolejną operację.

Po upływie kilku godzin i pogorszeniu się stanu Anny, dr Wolski podejmuje sam decyzję o zabraniu kobiety na blok operacyjny. Czy uda mu się uratować rękę Anny? Dowiemy się o tym w kolejnych odcinkach.

Maciej Zakościelny i Maja Ostaszewska grający główne role w "Diagnozie"
Maciej Zakościelny i Maja Ostaszewska grający główne role w "Diagnozie" (TVN)

Dr Wolski jest jedną z najważniejszych postaci w "Diagnozie". Wcielił się w nią Maciej Zakościelny.

Dr Wolski to młody chirurg, który jest pasjonatem jazdy na rowerze oraz muzyki, zwłaszcza gry na perkusji. To on, jako pierwszy zauważa Annę w autobusie, kiedy uległ wypadkowi. On też ratuje Annę i udziela jej pierwszej pomocy. Jako jedyny obdarza Annę szczególną uwagą w jej walce o powrót do zdrowia. W kolejnych odcinkach z pewnością dowiemy się o tym bohaterze więcej.

Maciej Zakościelny ma 37 lat i pochodzi ze Stalowej Woli. Ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie w 2004 roku. Znany jest z ról filmowych i serialowych, jednak chyba najbardziej kojarzony jest z ról w komediach komantycznych i serialach: "Czas honoru" oraz "Kryminalni".

Aktor w ubiegłym roku po raz pierwszy został ojcem. Jego partnerka Paulina Wyka urodziła synka w lipcu 2016 roku. Dumny tata chroni swoje życie prywatne i bardzo rzadko pokazuje się publicznie z rodziną.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.