Trwa ładowanie...

LiterObrazki, czyli Festiwal Książki Obrazkowej

W dniach 11-17 czerwca 2012 w Bydgoszczy odbędzie się Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci o wdzięcznej nazwie LiterObrazki. Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy. Do Biblioteki Głównej znajdującej się na Starym Rynku zawitają czołowi polscy ilustratorzy oraz goście specjalni (wśród nich Edyta Jungowska, Edward Lutczyn, Iwona Chmielewska i Ania Broda). W czasie festiwalu dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych i literackich, koncertach, seansach filmowych, spotkaniach z ilustratorami i pisarzami, a także w grach i zabawach.

Zobacz film: "Na co zwrócić uwagę, wybierając przedszkole dla dziecka?"

1. Atrakcje festiwalowe w Bydgoszczy

Święto książki obrazkowej w Bydgoszczy
Święto książki obrazkowej w Bydgoszczy [10 zdjęć]

LiterObrazki to duże wydarzenie kulturalne.

zobacz galerię

Oprócz wyżej wspomnianych wydarzeń odbędą się imprezy towarzyszące. W czasie festiwalu funkcjonować będzie Mała Kinoteka, na placu obok biblioteki zaprezentuje się Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, a w bibliotece na Błoniu powstanie mural we współpracy z Ośrodkiem Działań Kulturowych LAS. W ramach festiwalu będzie można odwiedzić XV-wieczną Bibliotekę Bernardynów i obejrzeć najciekawsze zbiory biblioteczne – książki kieszonkowych rozmiarów i te znacznie większe.

Festiwal LiterObrazkito ciekawa alternatywa dla telewizji i komputerów. Ideą imprezy jest promowanie autorskiej książki obrazkowej, która nierzadko bywa pierwszym kontaktem dziecka ze światem sztuki. Podczas festiwalu dzieci będą miały możliwość zapoznać się z dokonaniami uznanych polskich ilustratorów, autorów i wydawców.

2. Niszowe wydawnictwa na festiwalu LiterObrazki

Na koniec tygodniowego festiwalu odbędzie się prezentacja oferty polskich niszowych wydawnictw dla dzieci. Pojawi się między innymi Wydawnictwo Dwie Siostry, Eneduerabe, Muchomor, Ezop,
Tako, Hokus-Pokus Zakamarki i Wytwórnia. Książki są pięknie wydane i będą dostępne w specjalnych festiwalowych cenach.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny. Impreza jest objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Ponadto festiwalowi patronuje Fundacja ABCXXI, która jest znana z akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. LiterObrazki to wydarzenie dofinansowane z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.