Gry dla przedszkolaka

Gry dla przedszkolaka to doskonały sposób na urozmaicenie mu czasu. Prawidłowy rozwój dzieci ma na celu pobudzanie ich do myślenia i aktywności fizycznej. Zabawy przedszkolaka służą więc nie tylko rozrywce, ale też nauce. Nie wszystkie gry dla dzieci są wskazane. Rodzice powinni kontrolować, czym zajmują się ich pociechy. Większość dzieci chętnie korzysta z gier komputerowych. Jednak tego rodzaju zabawy nie zawsze są rozwijające, a często przeciwnie – są niebezpieczne.

Gry edukacyjne i zręcznościowe dla dzieci

W sklepach z artykułami dla dzieci można wybrać gry odpowiednie do wieku i umiejętności malucha. O ile zabawy ruchowe dla dzieci rozwijają ich sprawność ruchową, o tyle gry edukacyjne wpływają korzystnie na rozwój psychiczny. Naczelną zasadą w wychowaniu dziecka powinna być nauka poprzez zabawę. Dla małych dzieci, 2-3 letnich, można kupić specjalne domina obrazkowe w różnych wariantach – domina-kolory, domina-kształty.

Polecane wideo:

Przykłady gier edukacyjnych dla przedszkolaków:

  • Magiczny długopis dla dziecka – zabawa, w której dzieci muszą dotknąć długopisem rysunku będącego odpowiedzią na pytanie zadane w rysunku. Jeżeli odpowiedź jest nieprawidłowa, gra sygnalizuje to dźwiękiem.
  • Liczenie zwierzątek – gra pomaga poznawać pierwsze liczby. Dziecko losuje karty, w których brakuje określonej liczby zwierzątek. Do każdej karty przypisana jest inna liczba zwierząt, które trzeba znaleźć i powkładać w odpowiednie miejsca.

Gry zręcznościowe dla dzieci ćwiczą ich szybkość i refleks. Maluchów z pewnością zaciekawią gry oparte na fabule popularnych bajek (Król Lew, Shrek, Królewna Śnieżka). Gry przygodowe zapewniają dziecku dużo atrakcji. Maluch musi pokonać labirynty i zdobyć ukryty skarb. Taki sposób poznawania fantastycznego świata bajek może być atrakcyjniejszy dla malucha, niż samo przeczytanie bajki.

Rodzaje gier zręcznościowych dla dzieci:

  • Wrzuć żabkę na drzewko – wszystkie biorące udział w grze dzieci dostają 6 żabek, które za pomocą specjalnej wyrzutni muszą umieścić na kręcącym się drzewie. Czas jest ograniczony, dzieci mogą wyrzucać żabki do momentu zatrzymania drzewa.

Gry internetowe dla dzieci

Obecnie dzieci w coraz młodszym wieku rozpoczynają swoją przygodę z Internetem. Ich znajomość obsługi komputera jest nieraz większa od wiedzy rodziców w tej dziedzinie. Tymczasem Internet, oprócz możliwości rozwoju, może być źródłem niebezpieczeństw. Rodzice powinni więc kontrolować bezpieczeństwo swoich dzieci w świecie wirtualnym. Pewne ryzyko niosą też gry pożyczone od kolegów. Rodzice powinni skontrolować, jakie jest ograniczenie wiekowe. Informacja ta jest zawarta na opakowaniu płyty.

Bezpieczeństwo dziecka w sieci może zapewnić odpowiedni filtr. Można go tak ustawić, żeby nie przepuszczał niebezpiecznych treści. Istnieją zaufane witryny, w których dzieci mogą poruszać się bez obaw. Gry internetowe tam proponowane nie zawierają przemocy, mają za to charakter edukacyjny i pozytywnie wpływają na rozwój dziecka.  

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Zakupy dla przedszkolaka
Zakupy dla przedszkolaka

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Subtelny róż sprawia, że łóżeczko Caramella jest idealne dla małej królewny. Dodatki z kolekcji morskiej marki Caramella nadają łóżeczku typowo chłopięcy charakter.

Zakupy dla przedszkolaka

Gra Pippo

Gra Pippo

Gra polegająca na myśleniu kogo brakuje.

Zakupy dla przedszkolaka

Kolekcje mebli i akcesoriów marki Caramella

Kolekcje mebli i akcesoriów marki Caramella

Kolekcja pastelowa marki Caramella nadaje wnętrzu stonowany, elegancki wygląd. Pastelowe odcienie we wnętrzu sprawiają, że czują się w nim dobrze dzieci w każdym wieku. Kolekcja różowa marki Caramella to spełnienie marzeń każdej dziewczynki. Kolekcja...

Zakupy dla przedszkolaka

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO na lato

Ubranka w PEPCO to wysoka jakość w niskiej cenie. Kwiatowy kapelusik niemowlęcy, dziewczęcy (7,99 PLN) to uroczy dodatek do letniego stroju. Komplet niemowlęcy, chłopięcy składający się z dwóch elementów: przewiewnej koszulki i granatowych spodenek...