Trwa ładowanie...

Kulturystka karmiąca piersią spotkała się z hejtem. Jordan Musser nie zgadza się z internautami

Jordan Musser z Pensylwanii wygrała zawody kulturystyczne. W ich przerwie nakarmiła dziecko mlekiem z piersi. Zdjęcie, które opublikowała na Instagramie, spowodowało krytykę nawet w jej środowisku.

Zobacz film: "Depresja u dzieci"

1. Karmienie piersią a kulturystyka

Jordan Musser jest trenerką personalną i trenerką żywienia z Pensylwanii. W zawodach kulturystycznych zdobywa liczne nagrody. Kobieta od początku łączyła macierzyństwo z pasją jaką jest kulturystyka. Nawet będąc w ciąży, starała się nie rezygnować z ćwiczeń, bo nie chciała utracić masy mięśniowej.

Kulturystka marzyła o tym, by po urodzeniu córeczki wrócić do kulturystyki, więc stosowała się do planu treningowego, który pozwolił jej stracić wagę po ciąży. Poza tym stosowała też dietę z dużą ilością tłuszczów, jajek, pełnotłustego nabiału i słodkich ziemniaków. Nie było to dla niej łatwe, bo dieta musiała być opracowana tak, żeby wciąż mogła karmić piersią i jednocześnie nie zaszkodzić dziecku.

Jordan Musser z Pensylwanii
Jordan Musser z Pensylwanii (Instagram)

Połączenie diety karmiącej mamy z dietą kulturystki było skomplikowane. Kobieta zauważa, że w powszechnym rozumieniu kulturystyka i karmienie piersią wzajemnie się wykluczają.

Ta dyscyplina sportu wymaga twardego charakteru, bojowego nastawienia i czasem też utraty wagi przed zawodami. Tymczasem bycie karmiącą mamą wymaga wyciszenia i kobiecej wrażliwości. Kobiecie jednak udało się połączyć oba cele, bez szwanku dla żadnego z nich. Wymagało to od niej niewiarygodnej dyscypliny.

Jordan Musser z córeczką
Jordan Musser z córeczką (Instagram)

2. Mleko matki

Kiedy Musser opublikowała zdjęcie na Instagramie, na którym widać, jak w przerwie zawodów kulturystycznych karmi córeczkę piersią, czym zbulwersowała część internautów.

Dlaczego? Wielu uznało, że to niezdrowe. Pojawiły się też głosy oskarżające wysportowaną mamę o to, że naraża dziecko na niebezpieczeństwo. Nieprzychylne były nawet osoby z branży sportowej, które stwierdziły, że to dziwne i niezdrowe, by karmić dziecko w trakcie zawodów kulturystycznych.

Kulturystka jednak zauważa, że nie wydarzyło się nic, co mogłoby komukolwiek zaszkodzić. Jej córka została nakarmiona i była w związku z tym szczęśliwa, a ona nie musiała rezygnować z tego, co sprawia jej radość.

Na szczęście karmiąca mama otrzymała też wiele głosów wsparcia. Inne matki gratulowały jej, że potrafi połączyć pasję i karierę zawodową z byciem mamą i nie musi z niczego rezygnować.

Zdjęcie wywołało sporo emocji
Zdjęcie wywołało sporo emocji (Instagram)

Trudno nie przyznać jej racji, biorąc pod uwagę, że mamy karmiące piersią często są oceniane i krytykowane ze strony otoczenia. Wiele osób udziela im rad, które wcale nie pomagają, a wręcz przeciwnie - wpędzają w poczucie winy. Z całą pewnością mleko z piersi to najcenniejszy pokarm dla dziecka i każda mama, która decyduje się karmić jak najdłużej, powinna otrzymać zrozumienie i wsparcie.

PRZECZYTAJ TEŻ, o czym świadczą kolory mleka z piersi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.