Trwa ładowanie...

Książki dla trzylatki na dobranoc

Książki dla trzylatki na dobranoc, które chcemy tu przedstawić, to wybrane i przetestowane na naszych dzieciach opowieści, które pomogą wyciszyć się i zasnąć. To też ciekawe historie, które pozwolą miło spędzić czas po męczacym dniu.

Zobacz film: "Taniec z dzieckiem w chuście"

spis treści

1. Książki dla trzylatki. Które wybrać?

Książek dla najmłodszych przedszkolaków jest na rynku czytelniczym bardzo dużo. Wielu fanów mają serie "Pucia" Marty Galewskiej-Kustry i "Jadzi Pętelki" Barbary Supeł. Warto jednak pamiętać, że jest tez całe mnóstwo innych czytelniczych propozycji. A czym się kierować przy ich wyborze?

Książki dla tej grupy wiekowej nie mogą być długie, a treść skomplikowana. Proste zdania pomogą zrozumieć dziecku czytanć historię. W ich odbiorze pomogą też ilustracje.

Przeczytaj także:

I nie zrażajcie się, jeśli Wasze dziecko będzie co wieczór prosiło o tę samą książkę. To nic nadwyczajnego i ma to swoje wytłumaczenie: dziecko utrwala w ten sposób poznane słownictwo i uczy się konstruować zdania. Ćwiczy też pamięć i koncentrację.

Przedstawiamy Wam nasze książkowe hity, które idealnie sprawdziły się u trzylatek (starsze dzieci też z uwagą ich słuchały).

1.1. „Dziewczynki latają wysoko” R. Diaz Reguera

To świetna propozycja książkowa dla rezolutnej trzylatki, zwłaszcza jeśli zdarzyło się jej usłyszeć, że nie wolno dziewczynce bawić się samochodami lub która buntuje się, gdy w prezencie otrzymuje kolejną lalkę. Dlaczego? To publikacja, która rozprawia się ze stereotypami związanymi z płcią i pokazuje, jak ważna jest walka o marzenia.

Latające wysoko dziewczynki to Amelia, Helena i Martyna, które mają wielkie marzenia i chcą dążyć do celu. Otrzymują skrzydła od pana Chcieć-To-Móc, jednak banda pana Nie-Uda-Ci-Się robi wszystko, by dziewczynki nie wzbiły się do lotu. Jak skończy się ta historia? Przeczytajcie! Gwarantujemy Wam, że trudno się Wam będzie od niej oderwać.

Zabawki dla dzieci - pora przełamac stereotypy (WIDEO)
Zabawki dla dzieci - pora przełamac stereotypy (WIDEO)

Wybór odpowiedniej zabawki dla dziecka jest czasami bardzo trudne. Przyjęło się, aby dziewczynkom kupować...

przeczytaj artykuł

1.2. Książki z serii "Świat Maksa" Katarzyny Zychli

W tej serii ukazało się wiele ciekawych tytułów, m.in. "Maks i przyjaciele", "Maks i niespodzianki", "Maks dba o zdrowie" i "Maks i ciekawe pomysły".

Hipopotam Maks z humorem opowiada swoje przygody. Ma wielu serdecznych przyjaciół, z którymi odkrywa świat. Porusza ważne tematy, o których warto rozmawiać z dzieckiem. Tłumaczy m.in. dlaczego trzeba myć zeby, po co są szczepienia i dlaczego warto się dzielić z innymi.

1.3. "Kicia Kocia nie może zasnąć" Anity Głowińskiej

Tę serię książeczek zna chyba każda trzylatka. Sympatyczna kotka pomaga nam, rodzicom, wytłumaczyć dziecku ważne zagadnienia. Opowiada też o tym, z czym każdy z nas spotyka się na co dzień. Wspomaga naukę i wychowanie. A wszystko to w prostych zdaniach i przy pomocy ilustracji.

W serii "Kicia Kocia" ukazały się m.in. "Kicia Kocia na placu zabaw", "Kicia Kocia w przedszkolu", "Kicia Kocia jest chora", "Kicia Kocia gotuje" i "Kicia Kocia w bibliotece".

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.