Trwa ładowanie...

Kradną kwiaty z parapetów w Centrum Zdrowia Dziecka. "Wziąłeś kwiaty – weź choroby"

 Karolina Rozmus
10.06.2024 11:22
Kradną kwiaty z parapetów w Centrum Zdrowia Dziecka. "Wziąłeś kwiaty – weź choroby"
Kradną kwiaty z parapetów w Centrum Zdrowia Dziecka. "Wziąłeś kwiaty – weź choroby" (123RF)

W Centrum Zdrowia Dziecka kradną kwiaty z parapetów? Całą Polską wstrząsnął post na fanpage’u CDZ, w którym pracownicy proszą o to, by bacznie przyglądać się tym, którzy po korytarzach maszerują z roślinami czy… doniczkami. W internecie zawrzało i mimo że post zniknął z Facebooka, to nadal jest szeroko komentowany w mediach społecznościowych.

spis treści

1. Apel pracowników CDZ. "Będziemy wdzięczni za zgłaszanie każdego podejrzanego zachowania do ochrony"

Na fanpage’u jednego z największych w Polsce specjalistycznych szpitali pediatrycznych pojawił się szokujący post ze zdjęciem szpitalnego korytarza. W tle widać parapety z roślinami w doniczkach. Treść wpisu z prośbą o zwracanie uwagi na osoby, które zabierają rośliny, doniczki i osłonki z parapetów na korytarzach Instytutu "Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka" poruszył internautów.

Post na fanpage'u CDZ poruszył internautów
Post na fanpage'u CDZ poruszył internautów (Facebook)
Zobacz film: "Rozwój odporności u dzieci"

Nietrudno się domyślić, że ubywanie roślin doniczkowych z CDZ ma związek z boomem na uprawę roślin w czasie pandemii. Trend ten, rosnący w siłę od wielu miesięcy, w połączeniu z przekonaniem, że "szczepkę" można uszczknąć bez pytania o zgodę właściciela rośliny, sprawia, że niektórzy tracą rozsądek.

- Nie ukrywam, że jestem złodziejem, ale szczepek. Nie raz uszczknęłam to i owo z zachwytu, ale żeby osłonki? Czy całe rośliny? – dziwi się jedna z internautek – Przecież ta cała zieleń dodaje łagodności miejscu, którym jest szpital.

2. Internauci rozwścieczeni. "Wziąłeś kwiaty – weź choroby"

Na reakcję także innych internautów nie trzeba było długo czekać – każdy, kto choćby próbuje wyobrazić sobie ból chorego dziecka i strach jego rodziców, z pewnością nie jest w stanie powstrzymać na wodzy emocji. Jak pisze jeden z komentujących to "wstyd kraść w takim miejscu. To wszystko jest dla dzieci, aby idąc korytarzem miały miły widok!"

- Wziąłeś kwiaty – weź choroby – napisała inna z użytkowniczek Facebooka.

Co ciekawe, nie brakowało także chętnych, by do CDZ przynieść własne rośliny, wynagradzając w ten sposób straty.

3. Przywracają wiarę w ludzi? "Czy można wam podrzucić coś ładnego na parapet?"

Komentujący pytali o to, jakie rośliny oraz gdzie i kiedy mogą przywieźć. Niektórzy proponowali te, które są łatwe w utrzymaniu, inni akcentowali, że mają rośliny, które pochłaniają zanieczyszczenia i idealnie nadają się do takiej placówki, jaką jest szpital.

- Razem z moim partnerem podaruję Państwu dwie rośliny – zielistki. Są najlepsze w pochłanianiu niebezpiecznych substancji z otoczenia. Roślinki będą już w doniczkach – obiecuje internautka.

Choć takich głosów jest więcej, to nie brakuje także i sceptyków, którzy wspominają o mentalności Polaków czy matek, ostro krytykując je na innym portalu, na którym pojawił się wątek okradania szpitalnych parapetów.

- Złodzieju, my nie żywimy do ciebie urazy. Każdy czasami błądzi. Niech te rośliny służą ci lepiej niż tym dzieciom. Odbierz im też jedzenie i godność ludzką. Są twoje – gorzko podsumował post z CDZ jeden z rozgoryczonych internautów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze