Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Jakie maseczki są najlepsze i jak je dezynfekować? Dr Tomasz Ozorowski wyjaśnia (WIDEO)

Wielu Polaków zadaje sobie pytanie, czy nakaz zakrywania ust i nosa ma sens, kiedy za oknem robi się coraz cieplej, a maseczki czy chusty w pewnym stopniu utrudniają oddychanie?

Wszelki wątpliwości rozwiał dr Tomasz Ozorowski, wyjaśniając, że utrzymywanie od siebie odpowiedniego dystansu, prawidłowa dezynfekcja rąk i zasłonięcie twarzy ma kluczowe znaczenie, aby zatrzymać epidemię Covid-19.

Na dodatek, lekarz zdradził, że najlepsze są maseczki bawełniane (również dla dzieci), ponieważ w łatwy sposób może je dezynfekować.

Jak się okazuje, wcale nie musimy nastawiać pralki z jedną maseczką, jest na to prostszy i bardziej ekonomiczny sposób. Jaki? Dowiesz się, oglądając WIDEO

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.