Trwa ładowanie...

Koronawirus u dzieci - nie mają objawów, ale są cichymi nosicielami (WIDEO)

Zobacz film: "Koronawirus u dzieci"

Dzieci też chorują na koronawirusa, ale często przechodzą Covid-19 bezobjawowo, przez co stanowią dość duże zagrożenie dla starszego społeczeństwa.

Choć mają dużo energii i wydają się być w pełni zdrowe, to mogą być "transmiterem choroby" - jak określił to prof. Simon.

Wiemy, że wirus może "siedzieć" w organizmie przez długi czas, nie dając żadnych objawów. Niektórzy eksperci twierdzą, że we florze jelitowej dziecka wirus może bytować nawet 40 dni! Czy dlatego powinniśmy otoczyć dzieci szczególną ochroną? Krajowy konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych, prof. Krzysztof Simon, wyjaśnia, jak przebiega zakażenie u dziecka.

Zobacz WIDEO.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.