Trwa ładowanie...

Koronawirus. Jak nie zarazić się na imprezie rodzinnej? (WIDEO)

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 przybiera na sile. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, wraz z nadejściem chłodniejszych dni, liczba nowych dziennych zakażeń poszybowała w górę. Staramy się uważać, aby nie zarazić się w przychodni, sklepie, pracy i szkole, ale co jeśli dostajemy zaproszenie na imprezę rodzinną i nie wypada nam odmówić, a bardzo obawiamy się zakażenia?

Zapytaliśmy o to eksperta. Gościem programu "Newsroom" Wirtualnej Polski był dr Maciej Posobkiewicz – główny inspektor sanitarny MSWiA. Specjalista nie ma wątpliwości, że warto po prostu przestrzegać zasad reżimu sanitarnego. To najprostszy sposób na ochronę przed COVID-19, ale też innymi chorobami wirusowymi.

- Te zasady, które ograniczają rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych, powtarzane są niemal do znudzenia od wielu miesięcy. Jeżeli przebywamy z kimś w jednym pomieszczeniu bez stosowania środków ochrony indywidualnej (czyli bez maseczki), jeżeli nie dezynfekujemy dłoni i jeśli siedzimy obok tej osoby, to jeżeli jest ona zakażona i nasz kontakt trwa długo (czyli w przypadku imprezy rodzinnej może to trwać kilka godzin), to prawdopodobieństwo zakażenia znacznie rośnie - ostrzega dr Maciej Posobkiewicz.

jeśli siedzimy obok tej osoby, to jeżeli jest ona zakażona i nasz kontakt trwa długo (czyli w przypadku imprezy rodzinnej może to być nawet kilka godzin), to

Ekspert podkreśla, że nawet jeśli wśród nas będzie zakażony, to nie musimy się od niego zakazić. Ale pod pewnymi warunkami.

ZOBACZ WIDEO.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.