Trwa ładowanie...
18+
UWAGA!
Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych.
Przejdź na stronę główną Mam 18 lat i chcę wejść

Chwile grozy w Pardubicach. Wszystko się nagrało

Avatar placeholder
10.05.2024 09:45
Koń stratował dziecko. Wszystko się nagrało
Koń stratował dziecko. Wszystko się nagrało (X)

Na torze wyścigowym w Pardubicach (Czechy) doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego ucierpiało dziecko. - Koń przeskoczył płot i pobiegł przed trybuny. To niefortunny zbieg okoliczności - powiedziała rzecznika Stowarzyszenia Wyścigowego Katerina Anna Nohavova.

spis treści

1. Dziecko stratowane przez konia

Czeskie media poinformowały, że koń bez jeźdźca wbiegł w strefę z kibicami. W wyniku tego zdarzenia ucierpiały cztery osoby. Do szpitala trzeba było przewieźć dwoje dzieci. Jedno z nich do kliniki trafiło z matką. Miało uraz górnej połowy ciała. Wszystko działo się 8 maja.

- Dziś na torze wyścigowym w Pardubicach na widownię wbiegł koń, który zgubił jeźdźca. Karetka zabrała kobietę i dziecko do szpitala. Innemu mężczyźnie udzielono pomocy na miejscu - powiedziała rzeczniczka regionalnej policji Marketa Janovska cytowana przez "Fakt".

Zobacz film: "Niebezpieczna sytuacja w Rosji. Centymetry od tragedii"

Na zamieszczonym na portalu X (dawniej Twitter) nagraniu widać biegnącego konia. W pewnym momencie pod kopyta rozpędzonego zwierzęcia wbiega kilkuletni chłopczyk. Dziecko zostaje stratowane i pada bez ruchu na ziemię. Dobiega do niego kobieta, prawdopodobnie matka, a także stojący obok gapie. Na tej scenie nagranie się urywa.

Na wideo widać także, że stratowaniu przez zwierzę uniknęła mała dziewczynka. Miała dużo szczęścia, ponieważ od rozpędzonego konia dzieliły ją niemalże centymetry.

2. Dlaczego doszło do wypadku?

Wygląda na to, że zdarzenie, do którego doszło na torze, było nieszczęśliwym wypadkiem.

- Koń przeskoczył płot i pobiegł przed trybuny. To niefortunny zbieg okoliczności. Meta jest oddzielona od terenu przed trybunami barierką, żywopłotem, za nim alejką i klasycznym płotem za nim. Ten koń był w stanie to wszystko przeskoczyć. Gdyby miał jeźdźca, nie doszłoby do tego - przekazała rzecznika Stowarzyszenia Wyścigowego Katerina Anna Nohavova.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze