Trwa ładowanie...

Nieodpowiedzialne zachowanie turystów. Łoś prawie stratował dziecko

 Anna Klimczyk
07.12.2021 16:33
Nieodpowiedzialne zachowanie turystów. Łoś prawie stratował dziecko
Nieodpowiedzialne zachowanie turystów. Łoś prawie stratował dziecko

W jednym z rosyjskich parków narodowych doszło do groźnego incydentu z udziałem dziecka i łosia. Ta sytuacja pokazuje, jak ważne jest, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad postępowania ze zwierzętami.

spis treści

1. Wypoczynek na łonie natury

Dlatego też tak wielu rodziców decyduje się na wycieczki do lasów czy parków krajobrazowych. Obcowanie z dzikimi zwierzętami nie zawsze bywa bezpieczne. Często słyszymy, że jako turyści nie powinniśmy ich dokarmiać, czy podchodzić do nich. Należy zwracać na to uwagę, szczególnie gdy to dzieci mają z nimi kontakt. O słuszności tych reguł przekonali się zwiedzający podczas wycieczki do jednego z parków krajobrazowych.

2. Zasady postępowania ze zwierzętami

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że zwierzęta mogą okazać się dla nas realnym zagrożeniem. Rodzice przed spacerem na łonie natury powinni poinstruować dziecko jak zachowywać się w obecności mieszkańców lasu, aby nikomu nie stała się krzywda. Musimy nauczyć dzieci, że dzikie zwierzęta to nie zabawki i należy zachować szczególną ostrożność podczas obcowania z nimi. Pod żadnym pozorem, nie należy ich wabić, głaskać czy dokarmiać.

Zobacz film: "Bezdech senny mylony z ADHD"

Ostatnio do niebezpiecznej sytuacji doszło w Parku Narodowym „Ziuratkul” w Rosji. W trakcie spaceru do grupy turystów podszedł łoś, który domagał się pokarmu. Rodzice wraz z dziećmi, zamiast oddalić się na bezpieczną odległość, osaczyli zwierzę i omal nie doprowadzili do nieszczęścia.

3. O włos od tragedii

W pierwszym kontakcie zwierzę wydawało się łagodne i nie sprawiało zagrożenia. Podchodziło i wąchało nagrywających je telefonem turystów. Zwiedzający nie zdawali sobie sprawy z niebezpieczeństwa, głaskali je i dokarmiali.

Jednak po chwili łoś podszedł do małej dziewczynki i z impetem kopnął dziecko. Na szczęście zwierzę udało się szybko opanować, nim doszło do tragedii.

Dzieci coraz częściej są obciążone dużym napięciem, które odbija się na ich psychice i zdrowiu. Pamiętajmy, że mieszkając w głośnym, wielkim mieście od czasu do czasu powinniśmy zapewnić najmłodszym możliwość wypoczynku na łonie przyrody, gdzie milusińscy odpoczną i nabiorą sił do zmagań z trudami dnia codziennego. Jednak do takiego wypoczynku podchodźmy rozważnie i obserwujmy jak nasze dzieci, zachowują się w towarzystwie zwierząt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze