Kolejna fikcyjna zbiórka charytatywna. Organizator wyłudził "tylko" 1500 zł

Zbiórka pieniędzy na leczenie 13-letniego Daniela chorego na neuroblastomę okazała się oszustwem. Jej organizatora szybko zdemaskowała Paulina Szubińska-Gryz. Informacja o zbiórce zniknęła z portalu pomagam.pl i mediów społecznościowych. Prawdopodobnie osoby dobrej woli przekazały łącznie na ten nieprawdziwy cel 1500 zł.

Zobacz film: "Dowiedz się, na które choroby nowotworowe najczęściej zapadają dzieci. Zobacz WIDEO"

Zbiórka na rzecz chorego na neuroblastomę 13-letniego Daniela to kolejne fałszerstwo. Niedawno w mediach było głośno o nieprawdziwej akcji na leczenie Antosia, który rzekomo chorował na siatkówczaka obuocznego.

Choroby oczu dzieci, które można wykryć na podstawie zdjęcia
Choroby oczu dzieci, które można wykryć na podstawie zdjęcia [5 zdjęć]

Okazuje się, że zwykłe zdjęcie może przyczynić się do wykrycia siatkówczaka, który jest groźnym nowotworem...

zobacz galerię

To oszustwo odkryła Paulina Szubińska-Gryz, przedstawicielka grupy Neuroblastoma Polska — ta sama osoba, która ujawniła poprzednią fałszywą zbiórkę pieniędzy na cele charytatywne. Kobieta zwróciła uwagę na to, że neuroblastoma jest diagnozowana przez lekarzy u małych dzieci — młodszych niż 13-letni Daniel.

Po wpisie Szubińskiej-Gryz zbiórka na rzecz Daniela została usunięta
Po wpisie Szubińskiej-Gryz zbiórka na rzecz Daniela została usunięta (Facebook)

Jest to rzadka choroba nowotworowa o ciężkim przebiegu. Zazwyczaj pacjenci szybko umierają. Osiągnięcie 13. roku życia jest niemal niemożliwe.

Nieprawdziwą zbiórkę odkryła Paulina Szubińska-Gryz
Nieprawdziwą zbiórkę odkryła Paulina Szubińska-Gryz (Facebook)

Szubińska-Gryz podzieliła się spostrzeżeniem na swoim profilu w mediach społecznościowych. W rezultacie organizator zbiórki na rzecz Daniela (pan Piotr Kobus, rzekomo ojciec chłopca) usunął ją z portalu pomagam.pl i social mediów. Chciał zebrać 80 tys. zł, udało mu się wyłudzić 1500 zł.

Zobacz także:

Wniosek? Przed wpłatą pieniędzy na akcję charytatywną warto sprawdzić, czy osoba potrzebująca istnieje. Zazwyczaj organizatorem zbiórki jest fundacja. Wystarczy zatem wykonać jeden telefon, aby zweryfikować jej prawdziwość.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.