Trwa ładowanie...

Kiedy wakacje 2022? Jak długo będą trwały?

Kiedy rozpoczną się wakacje 2022? To pytanie zadają sobie uczniowie w całej Polsce niemal od początku roku szkolnego. Ten upragniony czas coraz bliżej, powoli zaczynamy więc planować letni wypoczynek. Kiedy wypada początek wakacji 2022? Ile będzie trwał odpoczynek od obowiązków szkolnych?

Zobacz film: "Taniec z dzieckiem w chuście"

spis treści

1. Kiedy wakacje 2022?

Wakacje, jak co roku w Polsce rozpoczynają się pod koniec czerwca. W 2022 roku ostatni dzień roku szkolnego wypada w piątek 24 czerwca tak jak w roku poprzednim. W związku z tym oficjalny początek wakacji odbędzie się w sobotę 25 czerwca, a przerwa zaś potrwa do środy 31 sierpnia. Pierwszy dzień szkoły po wakacjach przypada 1 września w czwartek.

2. Wakacje 2022 - czy dla wszystkich będą tak samo długie?

Tak jak co roku, wakacje nie dla wszystkich będą jednakowo długie. W najlepszej sytuacji są uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych, dla których wakacje rozpoczną się już 29 kwietnia. Zanim się to jednak stanie, absolwenci zmierzą się w maju z egzaminami maturalnymi lub zawodowymi.

Dla osób, które zdecydują się na kontynuowanie nauki na uczelni wyższej, kolejny etap nauki rozpocznie się dopiero 1 października.

10 książek, które twoje dziecko musi przeczytać do końca wakacji
10 książek, które twoje dziecko musi przeczytać do końca wakacji

Wakacje trwają w najlepsze. Piękna, słoneczna pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu,

przeczytaj artykuł

3. Wakacje 2022 - nie dla każdego solidny odpoczynek

Dla większości uczniów wakacje to czas całkowitego relaksu i odpoczynku od szkolnych obowiązków. Nie dla każdego jednak, ponieważ część uczniów będzie podchodzić w lecie do egzaminów poprawkowych. Jest to dla nich ostatnia szansa, aby poprawić niedostateczne oceny, które otrzymali na koniec roku szkolnego i uzyskać promocję do następnej klasy.

Do egzaminów poprawkowych mogą podejść uczniowie od klas czwartych szkoły podstawowej wzwyż, którzy uzyskali jedną lub maksymalnie dwie oceny niedostateczne z obowiązkowych zajęć i którzy złożyli odpowiednie podanie do dyrekcji szkoły.

Dyrektor placówki decyduje o terminie egzaminu poprawkowego, zwykle jest on wyznaczany na ostatni tydzień sierpnia. Poprawki zazwyczaj składają się z części ustnej i pisemnej, a pozytywna ocena z poprawki unieważnia niedostateczną wystawioną na świadectwie szkolnym.

Do poprawek mogą podejść również maturzyści, którym nie udało się zdać matury z jednego przedmiotu (części pisemnej lub ustnej). Aby podejść do egzaminu poprawkowego, uczniowie w ciągu 7 dni od otrzymania wyników powinni złożyć podanie z prośbą o dopuszczenie do egzaminu poprawkowego.

Warto dołożyć wszelkich starań i w razie potrzeby poprawić oceny jeszcze w czasie roku szkolnego, aby na koniec wszystkie były pozytywne. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego stresu w czasie wakacji i dzięki temu w pełni odpoczniemy.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.