Trwa ładowanie...

Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Minister Piontkowski odpowiada

W rządowej konferencji prasowej wziął udział szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski oraz minister cyfryzacji Marek Zagórski. W trakcie spotkania poinformowano o dalszej organizacji zdalnej nauki. Minister zapowiedział również, że decyzja, o tym, czy dzieci wrócą do szkół, zostanie podana niedługo.

Zobacz film: "Koronawirus u dzieci"

1. Kiedy dzieci wrócą do szkół?

Minister edukacji podtrzymał swoje poprzednie stanowisko dotyczące nowego terminu powrotu do szkół. Rodzice dowiedzą się o nowej dacie za kilka dni. Wówczas, premier Morawiecki poinformuje o tym, jak będzie wyglądało nauczanie dzieci w ostatnich tygodniach roku szkolnego 2019/2020.

Głos na spotkaniu zabrał również minister cyfryzacji, który ogłosił program specjalnego finansowania szkół i samorządów. Środki mają zostać przeznaczone na zakup laptopów i tabletów, które mają służyć do zdalnego nauczania. Rząd planuje przeznaczyć na ten cel 180 milionów złotych. Pomoc ma trafić przede wszystkim do rodzin wielodzietnych oraz takich, w których funkcjonują dzieci z niepełnosprawnościami.

Zobacz także: Edukacja online

O tym kiedy dzieci wrócą do szkół przekonamy się za kilka dni (East News)
O tym kiedy dzieci wrócą do szkół przekonamy się za kilka dni (East News)

2. Kształcenie na odległość

Ministerstwo Edukacji Narodowej zauważyło problem, który podnosi wielu rodziców. Przez zorganizowanie lekcji w formie połączeń internetowych dzieci spędzają dużo czasu przed komputerem.

- Kształcenie na odległość ma swoją specyfikę. Nie może polegać tylko na prowadzeniu lekcji online, nie chcemy, by uczeń spędzał przed monitorem 6-7 godzin dziennie. Wskazujemy, że nauczyciele powinni stosować różne metody pracy z uczniami. Kształcenie na odległość to ogromny wysiłek nauczycieli, za który chcę podziękować. To wymaga nowej wiedzy, wyjścia poza standardowe przygotowanie do lekcji. To też duże wyzwanie sprzętowe - przyznał szef MEN.

Zobacz także: Wpływ komputera na wzrok dziecka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.