''Jestem martwy" - światowa kampania przeciwko szczepieniom

Polskie Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP dołączyło do włoskiej organizacji ''Corvela", która ruszyła z kampanią reklamową #icanforget.

Zobacz film: "Szczepić czy nie szczepić? Zapytaliśmy mieszkańców Lublina"

Każde z udostępnionych zdjęć przedstawia niemowlę z zasłoniętymi buziami. Przy każdej fotografii jest napis ''Jestem jednym z dzieci zmarłych na SIDS (śmierć łóżeczkowa) po szczepieniu 6w1. Zatajono to w oficjalnych raportach'' lub ''Jestem martwy z powodu szczepionki, zostawiony sam i opuszczony przez instytucje".

Organizacja ''Corvelva" łączy szczepienia ze śmiercią łóżeczkową. Powołują się na raporty dr Puliyel i dr Sathyamala z Indii, którzy ogłaszają, że w dokumentach ukryto dane dotyczące zgonów dzieci po podaniu szczepionek.

Czy szczepionki są bezpieczne?
Czy szczepionki są bezpieczne?

Zaszczepione dziecko może spać spokojnie, gdyż jego szansa na zachorowanie na groźną chorobę jest minimalna.

zobacz galerię

Komunikat sprawił, że niektórzy polscy rodzice wpadli w panikę, a inni doszukują się nawet światowych spisków. Jednakże, na stronie Światowej Organizacja Zdrowia (WHO) czytamy: "Żadne z badań przeprowadzonych na szczepionych i nieszczepionych dzieciach nie wykazało ryzyka wystąpienia SIDS wśród zaszczepionych dzieci", a całość nazywana jest wielkim mitem.

(facebook)

Organizacja "Corvelva" na swoim profilu na Facebooku wymieniła kraje, które mają "wspólny cel" - uświadamianie rodziców. Są to: Argentyna, Australia, Bośnia i Hercegowina, Kanada, Kolumbia, Chorwacja, Francja, Niemcy, Włochy, Polska, Stany Zjednoczone, Urugwaju, Wielka Brytania i Szwecja.

Zobacz też:

Największe kontrowersje budzą jednak zdjęcia użyte do tworzenia plakatów. Przedstawiają zmarłe dzieci, a to tylko zwykłe fotografie noworodków, które dostępne są w popularnym serwisie Shutterstock. Jak na ironię, jeden z ''martwych dzieci'' ze zdjęcia ma dziś 5 lat i co lepsze - jest szczepiony, jak potwierdzili jego rodzice w wywiadzie z dziennikarzem Davidem Puente. Graficzka, która wykonała plakaty, najpierw utrzymywała, że sama zrobiła zdjęcia, ale później przyznała się, że je kupiła - dowodów na to nie ma.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.