Trwa ładowanie...

Jak zrobić strój postaci z bajki za niewielkie pieniądze?

Strój postaci z bajki najczęściej potrzebujemy na bal karnawałowy lub inną zabawę, w czasie której obowiązuje bajkowy dress code. I choć można go wypożyczyć lub kupić, warto uszyć go samemu.

Zobacz film: "Na co zwrócić uwagę, wybierając przedszkole dla dziecka?"

spis treści

1. Strój postaci z bajki. Jak zrobić?

Podstawą jest pomysł. Decyzja o wyborze konkretnego bohatera należy jednak do dziecka. Jeśli więc nasza córka będzie chciała być Elzą z "Krainy Lodu" lub Sky z "Psiego Patrolu", a syn choć na kilka godzin będzie pragnął wcielić się w postać Spidermena lub Binga, musimy choć spróbować sprostać temu zadaniu.

Strój postaci z bajki dla dzieci możemy co prawda kupić lub wypożyczyc, ale jeśli mamy czas i choć trochę krawieckich umiejętności, spróbujmy zrobić go samemu. Dla dziecka będzie to szczególnie ważne. Nasza pociecha nauczy się również, że samemu również można wiele zdziałać i nie wszystko trzeba kupować.

Jak zrobić idealne zdjęcie swojemu dziecku?
Jak zrobić idealne zdjęcie swojemu dziecku?

Dzieci rosną i zmieniają się tak szybko, że często po prostu zapominamy, jak malutkie były podczas pierwszych

przeczytaj artykuł

Nie oznacza to oczywiście, że mamy spędzić godziny nad maszyną do szycia. Nie każdy ma do tego predyspozycje. Nie chodzi też o to, by zmuszać się do wykonania tego zadania. Możemy jednak część stroju zrobić samodzielnie, a trudniejsze elementy, np. maskę, kupić.

Strój postaci z bajki dla chłopca i dziewczynki warto też poszukać w sklepach z używaną odzieżą. Najlepiej wybrać się tam, kiedy będziemy już wiedzieć, za kogo chce się przebrac nasze dziecko, by wiedzieć, jakich elementów stroju szukać.

Postawcie na minimalizm i wygodę. W szczelnej, plastikowej masce i synetycznym kombinezonie dziecku nie będzie ani wygodnie, ani przyjemnie.

Zdecydowanie lepiej jest przerobić odpowiednio dobrany t-shirt i zrobić maskę z papieru lub pomalować twarz. Jesli potrzebujecie skrzydła, zróbcie je z brystolu. Pelerynę uszyjecie z kawałka materiału, doszywając jedynie troczki, by ją związać. prawda, że nie brzmi to zbyt skomplikowanie?

2. Dzień Postaci. Jak zrobić strój postaci z bajki?

5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a, na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters). Święto ma przypomnieć dzieciom i dorosłym, że świat bajek to świat magiczny po brzegi przepełniony emocjami, ciekawymi postaciami i ich historiami.

 Bajki Disney – korzyści czytania, jaką bajkę wybrać
Bajki Disney – korzyści czytania, jaką bajkę wybrać

Współcześnie bardzo często rodzice skupiają się na rozwoju intelektualnym swojego dziecka inwestując

przeczytaj artykuł

Tego dnia, ale i każdego innego, warto przeczytać dziecku wybraną przez niego bajkę. A dlaczego warto uczynić z tego codzienny rytuał?

– Udowodnionych naukowo wartości edukacyjnych czytania na głos jest wiele, m.in. wprowadzenie słownictwa, modelowanie płynności wypowiedzi, pokazywanie ekspresyjnego czytania, rozwijanie rozumienia tekstu i pomoc dzieciom w nawiązywaniu kontaktów. Ale słuchanie książki czytanej na głos ma również wartość osobistą. To doświadczenie może stworzyć żywe wspomnienia historii związanej z osobą, czasem lub miejscem – wspomnienie, które czesto pozostaje z nami na lata – czytamy w kultowej książce Jima Trelease'a "Czytanie na głos, które rozwija dzieci i buduje relacje".

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.