Trwa ładowanie...

Bajki Disney – korzyści czytania, jaką bajkę wybrać

Avatar placeholder
24.04.2019 09:34
 Bajki Disney – korzyści czytania, jaką bajkę wybrać
Bajki Disney – korzyści czytania, jaką bajkę wybrać (123rf)

Współcześnie bardzo często rodzice skupiają się na rozwoju intelektualnym swojego dziecka inwestując w wysokiej jakości sprzęt elektroniczny, zapisując dziecko na dodatkowe zajęcia czy kółka zainteresowań. Zapominają jednak, że istnieje prostszy, tańszy i efektywny sposób na pozytywny wpływ na rozwój – systematyczne czytanie książek. Bajki Disney, bajki braci Grimm czy poezja dla najmłodszych to skarbnica wiedzy, pozytywnych wzorców osobowych, a także ciekawych historii.

spis treści

1. Bajki Disney – korzyści czytania

Według specjalistów czytanie książek w każdym wieku ma bardzo duży wpływ na dziecko. Przede wszystkim bajki to trening wyobraźni, kreatywności. Dziecko słysząc ciekawą historię z bohaterami, intrygującą fabułą będzie chciało to w zabawie odwzorowywać. Na rynku wydawniczym można kupić książki wydane w interesującej formie, dlatego bajki Disney czy bajki dla najmłodszych to szereg kolorowych ilustracji. W przypadku małego dziecka rysunki to podstawa do poznawania świata, dlatego warto wybierać wydawnictw, które dbają o właściwą szatę graficzną.

Bajki disney to magiczny świat różnych postaci i ich przygód
Bajki disney to magiczny świat różnych postaci i ich przygód
Zobacz film: "Poznaj fakty o rozwoju dwulatka"

Głośne czytanie dziecku to wstęp do nauki pisania. Poszerza się w ten sposób słownik dziecka, który może wykorzystać podczas rozmowy czy w trakcie zajęć w przedszkolu. Czytanie razem z dzieckiem pomaga w zaspokajaniu jego potrzeb emocjonalnych, buduje poczucie własnej wartości, dziecko zaczyna odróżniać dobro od zła. Dodatkowo bajki Disney czy inne tytuły jeśli posiadają ciekawy wątek, pomagają usprawnić koncentrację dziecka. Książka to alternatywa TV czy komputera, jest to doskonały sposób na nudę.

To też warto wiedzieć

2. Bajki Disney – jaką bajkę wybrać

Rodzice kupując książki zwłaszcza dla najmłodszych zastanawiają się, jaka pozycja literacka będzie najodpowiedniejsza. Czym się kierować kupując książkę? Wybierając tytuł dla młodszego dziecka nie powinno być problemu, ponieważ z reguły dwulatek czy trzylatek będzie zainteresowany każdą tematyką, gdyż jest na etapie poznawania świata i interesuje się wszystkim, co nowe. Kupując dla starszych dzieci trzeba szukać tytułów, które nawiązują do zainteresowań dziecka. Uniwersalne są dla przykładu bajki Disney, które w kwestii tematyki można polecić praktycznie każdemu dziecku.

10 sposobów na spędzenie czasu z dziećmi bez jedzenia w tle
10 sposobów na spędzenie czasu z dziećmi bez jedzenia w tle [10 zdjęć]

Zbierzcie się wszyscy w kółko i po kolei naśladujcie jakieś zwierzę – wykorzystujcie przy tym ruchy

zobacz galerię

Bajki dostępne są nie tylko w formie papierowej. Bajki Disney czy inne produkcje dostępne są też na płytach DVD. W internecie można także znaleźć bajki online, co jest idealnym rozwiązaniem dla przykładu na dłuższą podróż z dziećmi. Inną formą są bajki do posłuchania na płytach i tu też nie tylko bajki Disney, ale i słuchowiska, a nawet lektury. Jednak nie wolno zapominać, że tradycyjne czytanie to też bardzo pozytywna forma na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem. Dlatego owszem trzeba korzystać z nowoczesnych form przekazu, ponieważ dziecko powinno się orientować w nowych rozwiązaniach, ale nie wolno zapominać o tych tradycyjnych.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze