Trwa ładowanie...

Jak szybko schłodzić napoje? (WIDEO)

 Katarzyna Krupka
15.06.2021 14:37

Latem nie możemy zapominać o dostarczaniu do organizmu odpowiedniej ilości płynów. Odwodnienie to bardzo groźny stan, który zagraża zarówno naszemu zdrowiu, jak i życiu.

Na szczęście odwonienie jest bardzo łatwe do rozpoznania. Pierwszym symptomem jest wzmożone pragnienie, które trudno zaspokoić. Suchość w ustach, ciemne zabarwienie moczu, wzdęty brzuch, brak apetytu czy nadmierna senność lub pobudzenie to kolejne objawy, które powinny nas zaniepokoić.

W następnej kolejności może pojawić się szybsza praca serca, wysoka gorączka i znaczne obniżenie napięcia gałek ocznych.

Odwodnienie zagraża życiu, gdy towarzyszą mu drgawki, spadek ciśnienia tętniczego krwi zwłaszcza w pozycji stojącej i utrata przytomności. Nigdy nie lekceważ tych objawów.

Wielu z nas zastanawia się jednak, co pić latem, by nie tylko nawodnić organizm, ale i poczuć orzeźwienie. Odpowiedź jest prosta. Najlepsza będzie woda z dodatkiem owoców, takich jak np. truskawki, ananas czy arbuz. Jako składnik letnich napojów sprawdzi się również cytryna, ogórek i mięta. Miksturę możesz przelać do butelki i trzymać w lodówce przez cały dzień.

Gdy jednak o tym zpomniałeś, za pomocą sprytnego triku, napój możesz chłodzić nawet w kilka minut. Niemożliwe? Mamy na to sposób.

Więcej dowiesz się z naszego WIDEO.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze