Trwa ładowanie...

Jak przeprowadzić dziecko przez rozwód rodziców (WIDEO)

Zobacz film: "Jak przeprowadzić dziecko przez rozwód rodziców"

Jeśli się rozwodzimy lub odchodzimy od wieloletniego partnera, ojca naszego dziecka, rozpada się struktura rodziny. Szczególną uwagę należy zatem zwrócić na małoletnich, otaczając ich troską i zrozumieniem. Rozwód zawsze będzie wiązał się z dużym stresem i problemami emocjonalnymi. W wielu przypadkach zaleca się skorzystanie z pomocy psychologa. Dzięki odpowiedniej terapii łatwiej będzie rozpocząć nowy etap w życiu i wzmocnić poczucie własnej wartości.

Rozstanie zawsze jest dla całej rodziny okresem bardzo skomplikowanym. Towarzyszą mu ogromne emocje, nierzadko destrukcyjne. I choć to niezwykle trudne, konieczne jest ich opanowanie. Zachować trzeba zdrowy rozsądek i empatię, bo gdy tego zabraknie, łatwo skrzywdzić osobę niewinną – dziecko. Jak zatem przeprowadzić dziecko przez rozstanie rodziców?

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.