Trwa ładowanie...

Jak kupić trafiony prezent i nie zbankrutować?

Wielu z nas kupuje prezenty w sposób masowy i bezrefleksyjny. Poza tym, robiąc zakupy na ostatnią chwilę, nie kontrolujemy często swoich wydatków. Później okazuje się, że kupione przez nas rzeczy lądują w szufladzie, bo nie są w guście naszych najbliższych. Jak zatem uniknąć takich sytuacji, wybrać odpowiedni prezent i przy tym nie zbankrutować?

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"
spis treści

1. Najważniejszy jest brak pośpiechu

Trafiony i niedrogi prezent
Trafiony i niedrogi prezent

Każdy z nas chce kupić prezent, który przede wszystkim byłby potrzebny. Jednocześnie nie chcemy wydać

zobacz galerię

Przede wszystkim warto określić kwotę, jaką możemy przeznaczyć na prezenty. Zazwyczaj jest to spory wydatek i może przed świętami nieco uszczuplić rodzinny budżet, dlatego dobrym pomysłem będzie wcześniejsze, systematyczne odkładanie niewielkiej sumy. Świąteczne zakupy powinniśmy planować dużo wcześniej, aby uniknąć kupowania prezentów na ostatnią chwilę. Dzięki temu będziemy mogli na spokojnie zastanowić się, czego potrzebują nasi najbliżsi i wybrać upominki zgodne z ich upodobaniami. Przed świętami warto wybrać się na wycieczkę po sklepach, żeby bez pośpiechu zapoznać się z różnymi ofertami. Jeżeli brakuje nam czasu, można skorzystać z internetowych porównywarek cenowych. Za ich pomocą być może uda nam się znaleźć wymarzony prezent i kupić go po okazyjnej cenie. Jeżeli do tej pory tradycją w twojej rodzinie było kupowanie prezentów dla wszystkich, być może warto wprowadzić losowanie. Losując konkretną osobę, będziesz mógł skoncentrować się tylko na niej, dzięki czemu taki prezent będzie bardziej przemyślany. Poza tym zastanów się, czy taka osoba nie będzie bardziej zadowolona z jednego, ale porządnego prezentu niż kilku drobiazgów o mniejszej wartości.

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Pieniądze stają się coraz popularniejszą formą prezentu. Dostają je także dzieci. Co z takim fantem może zrobić rodzic? Wykorzystać prezent do nauki oszczędzania – można go bowiem zainwestować. Zobacz, jak to zrobić!

2. Uważaj na reklamy i promocje świąteczne

Przed świętami sklepy zachęcają swoich klientów atrakcyjnymi zniżkami. Z jednej strony może być to doskonała okazja, aby kupić wymarzony prezent po wyjątkowej cenie, z drugiej ‒ główna przyczyna nietrafionego upominku. Zdarza się bowiem, że pod wpływem reklamy czy promocji świątecznej kupujemy prezenty, które zupełnie nie pasują do naszych najbliższych. Mimo że cena produktu jest kusząca i jest to według ciebie „prawdziwa okazja”, zastanów się, czy takie podejście nie jest pójściem na łatwiznę. W przypadku, gdy dysponujesz skromniejszym budżetem, możesz poszukać alternatywnych rozwiązań i inspiracji na różnych stronach internetowych. W tej sytuacji liczy się tak naprawdę kreatywność. Kupując drogi prezent, nie zawsze mamy pewność, że przypadnie on komuś do gustu i sprawi przyjemność obdarowanej osobie. Czasami tańszy, ale oryginalny drobiazg nawiązujący do zainteresowań twoich najbliższych może wywołać na ich twarzy szczery uśmiech. Jeżeli dysponujemy jakimś talentem plastycznym lub kulinarnym, warto przygotować taki prezent własnoręcznie. Może się okazać, że to właśnie pyszny tort lub obraz namalowany od serca będzie dla bliskiej ci osoby wymarzonym prezentem.

Pamiętajmy, że drogi prezent nie zawsze oznacza prezent trafiony. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie, zastanówmy się, co tak naprawdę przyniesie prawdziwą radość naszym najbliższym. Może czasami warto wykazać się inwencją twórczą...

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.