Trwa ładowanie...

Jak dobierać kurtki zimowe dla dzieci?

Dobór odpowiedniej kurtki dla dzieci jest bardzo istotny
Dobór odpowiedniej kurtki dla dzieci jest bardzo istotny

Zobacz film: "W jaki sposób zmienia się zachowanie dziecka od drugiego roku życia?"

Każdy sezon zimowy obfituje w sklepach w wiele rodzajów odzieży dla dzieci. W mroźne dni jest to szczególnie ważne, by odzież była porządna, aby dzieciom było ciepło i sucho. Dlatego kurtki zimowe dla dzieci, spodnie i buty to najważniejszy ekwipunek, który muszą zakupić przed sezonem rodzice.

spis treści

1. Najważniejsze cechy zimowej odzieży dziecięcej

Zima to nie tylko zimno, mróz, lecz także śnieg, deszcz, błoto. Dzieci nie tylko przechodzą od jednego miejsca w drugie, jak my. Maluchy spędzają codziennie mnóstwo czasu na dworze, także w przedszkolach, biegają, korzystają w placów zabaw, przewracają się, turlają po ziemi itd. Oznacza to dla przeciętnego rodzica sporo kłopotów, jeżeli nie wybrał dobrej odzieży.

Dziecko nie tylko będzie wracało do domu brudne, lecz przede wszystkim przemarznięte, przemoczone, a co za tym idzie, może być chore. Dlatego tak ważne są kurtki zimowe dla dzieci i inne akcesoria, które mogą dziecko przed tym uchronić.

2. Kurtki zimowe dla dzieci

Cechy, które powinna przedstawiać sobą porządna, dobrej jakości kurtki zimowe dla dzieci, to przede wszystkim:

2.1. Nieprzemakalność

Dzieci kochają wodę. Uwielbiają ją także zimą. Dlatego nie są im straszne kałuże i błoto. Ten, kto wychowuje własne pociechy wie, że taplanie się w błocie to nic dziwnego. Poza tym bez względu czy pada deszcz czy śnieg, dzieci nie chowają się pod parasolem, a ew. zakładają kaptury. Dlatego kurtka powinna mieć jak najwyższe parametry wytrzymałości na wodę.

2.2. Oddychalność i higroskopijność

Biegające dzieci się pocą, dlatego kurtki zimowe dla dzieci powinny być uszyte z najlepszych oddychających materiałów. Ponadto materiały powinny mieć właściwości higroskopijne, czyli odseparowywać ciało od wilgoci i usuwać całą wilgoć na zewnątrz.

2.3. Wiatroszczelność

Oczywiście wiatroszczelność to także ważny parametr podczas wyboru kurtki. Musi chronić nasze maluchy nawet w mroźny i silny wiatr, dlatego powinniśmy uważnie czytać, co producent pisze na metkach o danym wykonaniu i wytrzymałości kurtki.

2.4. Dobre utrzymywanie ciepła

Ciepło, a nie gorąco – tak ma czuć się nasze dziecko zimą. Nie powinno się przegrzewać, bo spocone, mokre ciało, jest narażone na przewianie i chorobę. Dlatego warto czytać, jakie jest wypełnienie kurtek dla dzieci. Dobrze sprawdzają się oczywiście naturalne wypełniacze, jak kaczy puch, który nie tylko pozwala lekkiej kurtce dawać ogromne ciepło, to właśnie nie pozwala się przegrzać.

Niestety wielu producentów nie ogrzewa dziecięcych kurtek puchem. Wtedy warto stawiać na sportowe, porządne materiały, które będą spełniały podobną funkcję.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.