Imiennik – imiona męskie na literę B
- Budziwoj Jest to staropolskie imię męskie, złożone z członów budzi/budź ("budzić") i woj ("wojownik"). Oznacza "tego, który budzi wojowników, wzywa do walki". Ciekaowstka Inna forma tego imienia to Budźwoj.
- Budziwuj Jest to staropolskie imię męskie, złożone z członów budzi ("budzić") i wuj ("wuj").
- Burchard Jest to imię męskie pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słów burg znaczącego "ochronę" i hard oznaczającego "dzielny".
- Bułat Jest to imię pochodzenia gruzińskiego.
- Bytomir Jest to staropolskie imię męskie. Składa się z członów: byto- ("być, istnieć, żyć" lub też "mienie, własność") i -mir ("pokój, spokój, dobro"). Mogło oznaczać "tego, który żył w pokoju".
- Bądzsław Jest to staropolskie imię męskie, złożone z członów będzie- i -sław ("sława"). Mogło więc stanowić życzenie sławy dla dziecka. Ciekawostka Inne formy tego imienia to: Bądzisław, Bądzsław, Bąsław
- Będzieciech Jest to staropolskie imię męskie, złożone z członu będzie- oraz -ciech ("uciecha, pociecha"). Może ono oznaczać "tego, który zapowiada radość, pociechę".
- Będzimir Jest to staropolskie imię męskie, złożone z członów: będzie- i -mir ("pokój, spokój, dobro"). Mogło więc stanowić życzenie pomyślności i pokoju dla dziecka.
- Będzimysł Jest to staropolskie imię męskie, zrekonstruowane na podstawie nazwy wsi Będziemyśl, dawniej Będzimyśl, złożone z członów będzie- i -mysł ("myśleć").
- Błażej Jest to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa blatio ("gadać, paplać"). Oznacza gadułę lub błagającego, modlącego się. W Polsce imię to jest notowane od XIII wieku.