Trwa ładowanie...

Imię jak z tureckiego serialu. Coraz więcej Polaków tak nazywa dzieci

Avatar placeholder
20.06.2024 10:39
Imię dla miłośników tureckiej kultury. Ma piękne znaczenie i bogatą historię
Imię dla miłośników tureckiej kultury. Ma piękne znaczenie i bogatą historię (Adobe Stock )

Wybór imienia dla dziecka to nie lada dylemat dla każdego rodzica. Niektórzy inspiracji poszukują w tradycji i historii, podczas gdy inni decydują się na coś nieco bardziej oryginalnego.

spis treści

1. Znaczenie imienia Elif

Mało popularnym w Polsce, ale bez wątpienia pięknym imieniem jest Elif. W naszym kraju jeszcze nie zyskało szerokiego rozgłosu, jednak statystyki pokazują, że jest coraz bardziej zauważalne. Skrywa w sobie bogatą historię i ma piękne znaczenie.

Imię Elif jest popularne w krajach muzułmańskich, szczególnie w Turcji. Ma korzenie arabskie i odnosi się do pierwszej litery alfabetu arabskiego - alif, co nadaje mu symboliczne znaczenie jako "początek". Oznacza też fundamentalne wartości oraz mądrość. Imię może więc być interpretowane jako symbolizujące doskonałość lub wyższość.

2. Usposobienie osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Wybrała bardzo nietypowe imię dla dziecka"

Mówi się, że kobiety o imieniu Elif cechuje łagodne usposobienie i spokojny charakter. Starają się unikać konfliktów i wszelkich form napięć, wolą życie w harmonii pozbawione niepokojów.

Są to osoby zrównoważone emocjonalnie, skromne i pokorne. Czerpią radość z prostych przyjemności życia codziennego i nie poszukują pochwał ani sławy. Doceniają drobne gesty i cieszy je stabilność.

Podobno kobiety o imieniu Elif najchętniej spędzają czas na łonie natury. Kontakt z przyrodą daje im poczucie wewnętrznej harmonii i spokoju. Z kolei bliskość ziemi zapewnia bezpieczeństwo.

3. Popularność Elif w Polsce

Zgodnie z danymi rejestru PESEL imię Elif do stycznia .2024 roku zostało zarejestrowane w Polsce 266 razy. Choć jego popularność stopniowo rośnie, wciąż pozostaje rzadkim imieniem. Można też przepuszczać, że jest wybierane przez rodziny pochodzenia tureckiego lub... licznych w Polsce fanów seriali tureckich. Polacy mieli okazję oglądać serial obyczajowy pod tytułem "Elif" emitowany w TVP1.

Można je też zdrabniać na wiele sposobów - Eli, Elka, Elifcia, Elisia, Elifka to tylko kilka propozycji. Wśród sławnych osób o tym imieniu możemy wymienić:

  • Elif Gülbayrak - turecką siatkarkę,
  • Elif Bayram - turecką koszykarkę,
  • Elif Batuman - amerykańską pisarkę,
  • Elif Shafak - turecką powieściopisarkę.

Dominika Najda, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze