Trwa ładowanie...

Ile trójkątów widzisz? Prawie każdy odpowiada źle

Avatar placeholder
01.08.2024 16:20
Ile trójkątów widzisz? Prawie każdy odpowiada źle
Ile trójkątów widzisz? Prawie każdy odpowiada źle (Facebook )

Krążąca po sieci zagadka geometryczno-przestrzenna sprawia problem wielu internautom. Chociaż do jej rozwiązania wystarczy wiedza na poziomie wczesnoszkolnym, większość nie potrafi jej rozwiązać.

spis treści

1. Zagadki geometryczne

Logiczne łamigłówki geometryczne, choć są oczywiście częścią matematyki, tak naprawdę mają więcej wspólnego z inteligencją wzrokową, łączeniem faktów i widzeniem przestrzennym. Regularne wykonywanie tego typu ćwiczeń to nie tylko gimnastyka dla umysłu, która poprawia jego wydolność, sprawność i odporność na starzenie, ale także dobry sposób na rozwój spostrzegawczości i innych użytecznych umiejętności intelektualnych.

Zadania tego typu najczęściej rozwiązuje się w szkole. Dorośli w późniejszych latach życia bardzo rzadko wracają do tego rodzaju zabaw. A to błąd, bo spostrzegawczość i myślenie logiczne należy ćwiczyć przez całe życie.

Zobacz film: "6 nietypowych produktów, które niszczą IQ"

Zagadki geometryczne są doskonałym narzędziem edukacyjnym dla dzieci z kilku kluczowych powodów:

Rozwój myślenia logicznego i przestrzennego: Zagadki te wymagają analitycznego myślenia i rozwijają umiejętności przestrzenne, ważne w naukach ścisłych.

Wzbogacenie wiedzy matematycznej: Dzieci uczą się rozumienia podstawowych pojęć matematycznych, takich jak kształty, kąty czy symetria, co poszerza ich słownictwo i wiedzę.

Rozwijanie cierpliwości i koncentracji: Rozwiązywanie zagadek uczy wytrwałości, a ich zabawowy charakter sprawia, że dzieci chętniej uczą się przez zabawę.

2. Ile trójkątów widzisz? Większość ma z tym problem

Internetowy twórca o pseudonimie Doctor Asky stworzył zagadkę, która dla wielu internautów, także tych dorosłych, okazała się być wyzwaniem. Łamigłówka polega na tym, aby znaleźć wszystkie trójkąty na rysunku. Większość z nich jest jednak "ukryta" w innych figurach, co może utrudniać rozwiązanie zadania. Dla odpowiednio spostrzegawczych osób nie powinna ona jednak stanowić problemu, bo niezbędną do jej rozwiązania wiedzę posiadają już nawet przedszkolaki, dlatego zagadkę można rozwiązać samodzielnie, jak i z dzieckiem.

Rozwiązanie znajdziesz poniżej.

Udało się? Gratulacje. Jeśli nie, podpowiadamy, że na rysunku znajdują się 24 trójkąty. Odpowiedzi internautów jednak potrafiły wahać się od 4 do nawet... 44. Niektórzy też spierają się co do trójkąta w podpisie artysty i tego, czy można go zaliczyć do wszystkich widocznych na obrazku.

Nadal macie problem z doliczeniem się odpowiedniej liczby figur? Matematyk Martin Silvertant stworzył prostą grafikę, na której zaznaczył wszystkie trójkąty do znalezienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze