Trwa ładowanie...

Arcytrudna zagadka. Tylko 2 proc. ludzi zna odpowiedź od razu

Avatar placeholder
31.03.2024 18:40
Ilustracja skrywa cztery kobiety. Test na spostrzegawczość nie należy do łatwych
Ilustracja skrywa cztery kobiety. Test na spostrzegawczość nie należy do łatwych (Facebook)

Oleg Shupliak to twórca, który z pasją publikuje swoje prace na różnorodnych platformach społecznościowych. Jednak to jeden z jego rysunków szczególnie przyciągnął uwagę i wywołał emocje, dzięki zmyślnemu złudzeniu optycznemu, które tylko nieliczni są w stanie rozpoznać. Obraz początkowo wydaje się przedstawiać jedną damę, ale w rzeczywistości jest ich więcej.

spis treści

1. Cztery kobiety

Spróbuj swoich sił w niezwykłym teście spostrzegawczości, który polega na zbadaniu fascynującej iluzji optycznej stworzonej przez Olega. Zdolny artysta słynie z kreowania rysunków, które na pierwszy rzut oka mogą wyglądać na proste, jednak po dokładniejszym spojrzeniu odsłaniają swoje prawdziwe znaczenie.

Obrazek przedstawia damę o bujnej, falistej czuprynie, ale nie jest ona sama. Przebywa w towarzystwie trzech innych kobiet. Pierwszą z nich, która ma na sobie falującą spódnicę, można łatwo zauważyć. Natomiast odnalezienie reszty towarzyszek może być prawdziwym testem.

Zobacz film: "Znajdź toster. Średnio zajmuje to 43 sekundy"

Zadanie to nie jest proste, a według statystyk tylko 2 proc. osób jest w stanie dostrzec wszystkie cztery kobiety. Aby je odnaleźć, trzeba się naprawdę dobrze skupić i przyjrzeć ilustracji. Sprawdź swoją spostrzegawczość i zobacz, czy jesteś w stanie namierzyć wszystkie postacie na obrazku.

Znajdź cztery kobiety ukryte na obrazku
Znajdź cztery kobiety ukryte na obrazku (Facebook)

Czy udało ci się odnaleźć wszystkie ukryte postacie?

2. Podpowiedzi do obrazka

Jeśli mimo wielu prób nie udało ci się odnaleźć wszystkich czterech kobiet na rysunku, mamy dla ciebie kilka podpowiedzi. Pierwsza z pań jest oczywista i widoczna od razu. Drugą z nich można dostrzec w okolicy dłoni głównej postaci.

Kobieta numer 2
Kobieta numer 2 (Facebook)

Wystarczy dokładnie przyjrzeć się rysunkowi, a zauważysz twarz drugiej kobiety. Szybko zrozumiesz, że przedramię pierwszej postaci w rzeczywistości stanowi długą suknię drugiej z kobiet.

Trzecią damę, zwróconą profilem w stronę widza, można dostrzec w okolicy przedramienia głównej postaci, które jednocześnie stanowi sukienkę drugiej kobiety. Wszystko jest tak sprytnie skomponowane, że łatwo przeoczyć te drobne detale.

Kobieta numer 3
Kobieta numer 3 (Facebook)

Czwarta kobieta jest najtrudniejsza do zlokalizowania, ze względu na abstrakcyjny charakter szkicu. Na brzuchu głównej postaci można dostrzec usta, a pokaźnych rozmiarów nos zbiega się z portretem trzeciej kobiety. Wtedy z łatwością można zauważyć również zamknięte oko.

Kobieta numer 4
Kobieta numer 4 (Facebook)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze