Trwa ładowanie...

Ile kosztuje studniówka?

Avatar placeholder
30.11.2018 12:11
Ile kosztuje studniówka?
Ile kosztuje studniówka? (123rf)

Studniówka to jedyny taki bal w życiu, który nigdy więcej się nie powtórzy. Jest to swojego rodzaju rytuał przejścia, którego doświadczyło wielu z nas. Studniówkę pamięta się przez całe życie, ale za taką zabawę trzeba sporo zapłacić.

1. Z lub bez osoby towarzyszącej

Kiedyś organizowano bale w szkołach, ponieważ na ogół był to mniejszy wydatek dla rodziców. Jednak te czasy już się skończyły. Nierzadko samo wynajęcie sali i jej udekorowanie sprawia, że cena za parę znacząco przerasta te, które są proponowane w lokalach, więc szkoły decydują się na imprezę w restauracjach lub hotelach. Koszt za jeden wieczór waha się od 300 do nawet 800 złotych. Jednak sama sala to dopiero początek wydatków.

2. Wyjątkowy strój

Pozornie najbardziej wymagające są dziewczyny. Jednak jeżeli chodzi o sam strój, to pozostają w tyle za chłopcami.

- Garnitur to wydatek od 500 zł w górę, plus koszula za co najmniej 200 zł i lekką ręką wydajesz 1000 zł na sam strój dla chłopaka. Warto w niego zainwestować, ponieważ na pewno pójdzie w tym na maturę i inne uroczystości – mówi mama Artura, tegorocznego maturzysty.

Zobacz film: "Studniówki na wysokim poziomie"
Stosunek w ciąży (WIDEO)
Stosunek w ciąży (WIDEO)

Wiele par ma spore obiekcje przed tym czy powinno się współżyć w czasie ciąży. Czy seks nie zagraża

zobacz galerię

- Kupiłam 2 sukienki. Jedną za około 50 zł w internecie, a drugą za 200 zł. Liczę się z tym, że założę je tylko ten jeden raz – mówi Justyna, licealistka.

Szukanie odpowiedniej kreacji zaczyna się już kilka miesięcy wcześniej. Sukienki kosztują od 50 zł do 500 zł, ale zdarzają się kreacje, które przekraczają tę kwotę. Wszystko jest uzależnione od kroju oraz materiału.

3. Dodatki

Skórzane, eleganckie buty, które będą pasować do garnituru to wydatek rzędu 200 zł w górę. Panie rzadko inwestują w tak drogie obcasy, więc dla nich na ogół to wydatek od 50 do 200 zł. Jednak damski strój wymaga dodatków: biżuterii czy torebki – rodzice zapłacą za nie od 100 zł w górę. Krawat czy muszka dla chłopaka to wydatek od 50 do 200 zł.

4. Przygotowanie

Zabiegi kosmetyczne przed balem nie są tanie. Najbardziej wymagające są dziewczęta. Opalanie natryskowe: 200-250 zł, przedłużanie rzęs: 250-350 zł, makijaż: 50-100 zł i paznokcie 20-80 zł. Fryzjer to wydatek od 80 do 200 zł dla dziewczyny, a dla panów od 30 do 50 zł.

Gdy podliczymy wszystkie wydatki, to okazuje się, że studniówka kosztuje ponad 1000 zł. To dość pokaźna suma, ale tego rodzaju bal ma się tylko raz w życiu. Warto w niego zainwestować.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze