Trwa ładowanie...

Horror w Belgii. 10 chłopców miało więzić i gwałcić dziewczynkę

Avatar placeholder
10.05.2024 14:32
14-latka miała zostać zgwałcona w lesie przez 10 kolegów. Najmłodszy miał 11 lat
14-latka miała zostać zgwałcona w lesie przez 10 kolegów. Najmłodszy miał 11 lat (Pixabay )

Ta historia wstrząsnęła Belgią. 14-letnia dziewczynka miała zostać zgwałcona w lesie przez dziesięciu przyjaciół swojego chłopaka. Wszyscy są niepełnoletni - mają pomiędzy 11 a 16 lat. - Wszyscy zostali zidentyfikowani i aresztowani - mówi Tom Janssens z prokuratury zachodnioflamandzkiej.

spis treści

1. Znęcali się na zmianę

Według prokuratorów dziewczynka doświadczyła przemocy ze strony swoich oprawców w sumie trzy razy w okresie od 2 do 6 kwietnia podczas świąt wielkanocnych. Sprawa dopiero teraz została ujawniona przez służby.

14-latka miała zostać zwabiona przez swojego nastoletniego chłopaka podczas wielkanocnej przerwy szkolnej do zalesionego obszaru Kabouterbos w Kortrijk w zachodniej Flandrii (niedaleko od granicy z Francją). Niektóre źródła podają, że przetrzymywano ją tam przez dwa dni. Członkowie grupy na zmianę mieli znęcać się nad ofiarą.

Zobacz film: "Nastolatek popełnił samobójstwo. Był molestowany przez nauczycielkę"

Co bulwersujące, grupa napastników sfilmowała to, czego się dopuściła, za pomocą smartfonów i opublikowała klipy w mediach społecznościowych.

2. Najmłodszy podejrzany ma 11 lat

Sześciu podejrzanych umieszczono w ośrodku zamkniętym, a pozostałych czterech w areszcie domowym. Są podejrzani o gwałt zbiorowy.

- Najmłodszy podejrzany ma 11 lat. Ponieważ podejrzani są bardzo młodzi, nie ujawniamy zbyt wielu informacji. Wszyscy zostali jednak zidentyfikowani i aresztowani oraz podjęto odpowiednie środki przez sąd dla nieletnich. Nasza uwaga skupia się teraz przede wszystkim na ofierze, która otrzymuje niezbędną pomoc - powiedział dla "VRT News Tom" Janssens z prokuratury zachodnioflamandzkiej.

Trwające dochodzenie w tej sprawie będzie teraz miało na celu ustalenie, w jakim stopniu każdy podejrzany był zamieszany w napaść na 14-letnią dziewczynkę i czy ktokolwiek był świadkiem zdarzenia.

"Brussels Times" przypomina, że trzy lata wcześniej w Belgii doszło do innego gwałtu, który wstrząsnął opinią publiczną.

"Trzy lata temu na cmentarzu w Gandawie we Flandrii Wschodniej miało miejsce równie szokujące wydarzenie, które wstrząsnęło całym krajem. 14-latka została zgwałcona przez grupę młodych mężczyzn w wieku od 14 do 19 lat, którzy sfilmowali sposób, w jaki napadli na ofiarę, a następnie udostępnili materiał w mediach społecznościowych. W wyniku tego naruszenia dziewczyna popełniła samobójstwo" - napisano.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze