Trwa ładowanie...

36-latek zgwałcił 4-letnie bliźniaczki. Właśnie usłyszał wyrok

Mężczyzna z Minnesoty został skazany po tym, jak zgwałcił 4-letnie córki swojej partnerki. Sytuacja wyszła na jaw, kiedy jedna z dziewczynek powiedziała swojej babci, że "tatuś ją skrzywdził". Oskarżony przez cały proces utrzymywał, że jest niewinny.

Zobacz film: "Bezmyślność rodziców służy pedofilom"

1. Zaraził dziewczynki groźną chorobą

Arturo Macarro Gutierrez został aresztowany jeszcze w 2018 roku. Postawiono mu zarzut podwójnego gwałtu dokonanego na nieletnich. Dziewczynki zostały przewiezione do szpitala, gdzie potwierdzono zarażenie rzeżączką. Mężczyzna od początku nie przyznawał się do winy. Linia obrony oskarżonego runęła, kiedy okazało się, że jest zarażony tym samym typem rzeżączki, który wykryto u dziewczynek. Gutierrez był w związku z matką dziewczynek, które czasem zostawały pod jego opieką.

Mężczyzna usłyszy szczegóły wyroku w kwietniu (Biuro szeryfa hrabstwa Ramsey)
Mężczyzna usłyszy szczegóły wyroku w kwietniu (Biuro szeryfa hrabstwa Ramsey)

Zobacz też Prowadził zajęcia z dziećmi, okazało się, że to pedofil

Prokurator z hrabstwa, które z urzędu zajmowało się sprawą, podkreślała przed procesem, jak trudne są takie procesy. "Dzieci, które przeszły takie traumatyczne przeżycia często nie są w stanie opisać odpowiednio tego, co zaszło. Mogą też nie rozumieć, że stało się coś złego. Często poddawane są również manipulacji przez osobę, która je skrzywdziła".

2. Może dostać nawet dożywocie

Mężczyzna został uznany za winnego popełnienia zarzucanych mu czynów. Prokurator wniósł o wyjątkowe podwyższenie kary ze względu na naturę sprawy. Oskarżyciele zaznaczali również, że mężczyzna nadal stwarza zagrożenie – do jego zatrzymania potrzebny był oddział SWAT.

Oskarżony wykorzystał fakt, że opiekował się dziewczynkami (iStock)
Oskarżony wykorzystał fakt, że opiekował się dziewczynkami (iStock)

Zobacz także Pedofile zatrzymani. Rozprowadzali pornografię dziecięcą w internecie

Obrona mężczyzny nie komentuje wyroku. Nie wiadomo, czy będzie się odwoływała od orzeczenia, które mężczyzna usłyszy najprawdopodobniej w kwietniu. Ze względu na charakter sprawy mężczyźnie w innych stanach groziłaby nawet kara śmierci. W Minnesocie nie wykonuje się jednak takich kar. Maksymalnie może usłyszeć wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.

3. Instrukcje dla dzieci

Sprawą żyją media niemal w całych Stanach Zjednoczonych. Najważniejsze portale przypominają, że stan Minnesota wydał nawet specjalne komunikaty ostrzegające rodziców przed charakterystycznym zachowaniem przestępców seksualnych.

Z instrukcji dzieci się dowiadują, że nie powinni odchodzić nigdzie z obcym dorosłym (iStock)
Z instrukcji dzieci się dowiadują, że nie powinni odchodzić nigdzie z obcym dorosłym (iStock)

Zobacz także Jak uchronić dziecko przed pedofilem. Wystarczy prosta sztuczka

Wśród nich pojawiła się również instrukcja dla dzieci, która przypomina o prawidłowym zachowaniu nie tylko wobec nieznajomych, ale także członków rodziny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.