Trwa ładowanie...

Horror aktorki "The Last of Us II". Grozili śmiercią jej dziecku

Avatar placeholder
12.02.2024 07:06
Podłożyła głos bohaterce znanej gry. Hejterzy grozili śmiercią jej dziecku
Podłożyła głos bohaterce znanej gry. Hejterzy grozili śmiercią jej dziecku (YouTube/X)

Abby, główna antagonistka w kultowej grze "The Last of Us Part II", mówi głosem Laury Bailey. Aktorka od momentu premiery gry jest zasypywana wulgarnymi wiadomościami od psychofanów, którzy na cel wzięli sobie ją oraz jej małe dziecko. - To było ciężkie do wytrzymania, bardzo ciężkie - komentuje artystka.

spis treści

1. Nienawistne komentarze

Laura Bailey to aktorka, która od lat jest związana z branżą gamingową. Jej głos można usłyszeć m.in. w "Marvel’s Avengers", "Days Gone", "Gears 5" czy "The Pathless". Jednak prawdziwą rozpoznawalność przynosiła jej gra "The Last of Us II", gdzie podkładała głos Abby, czyli głównej antagonistce.

W drugiej części gry jej bohaterka - w ramach zemsty za śmierć ojca - morduje Joela, głównego bohatera pierwszej części opowieści. To spowodowało, że na Laurę wylała się fala hejtu, a toksyczni fani gry obrali sobie za cel nawet jej małe dziecko.

Zobacz film: "Córka chce zmienić imię. Matka się nie zgadza"

Artystka opowiedziała o swoich przeżyciach w filmie dokumentalnym "Grounded II" poświęconym kulisom powstawania "The Last of Us II".

- Za każdym razem, kiedy logowałam się do sieci, widziałam tylko to. Same pogróżki i groźby śmierci - mówiła Bailey.

Sytuacja była na tyle poważna, że konieczne okazało się zawiadomienie policji.

- Przekazałam służbom najostrzejsze wiadomości, a oni upewnili się, że nie wysłał ich nikt, kto mieszkał w okolicy - opowiadała aktorka.

Groźby były skierowane nie tylko w jej kierunku, ale też w stronę jej małego synka.

- Wysyłali także pogróżki w kierunku mojego syna, który urodził się w okolicach premiery gry. To było ciężkie do wytrzymania, bardzo ciężkie. Mimo to przede wszystkim nauczyło mnie trzymać się z daleka od całej tej sytuacji - wyjaśniała.

Co ciekawe, hejtu doświadczyła także specjalistka od efektów specjalnych w studiu Naughty Dog, które stworzyło grę. Aparycja Jocelyn Mettler posłużyła bowiem za pierwowzór twarzy Abby. Mimo że kobieta od 2017 roku nie pracuje już w firmie, jeszcze w zeszłym roku otrzymywała nienawistne wiadomości na swoją skrzynkę mailową.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze