Trwa ładowanie...

Harmonogram matur 2020. Kiedy odbędą się egzaminy z poszczególnych przedmiotów?

8 czerwca ruszają w Polsce egzaminy maturalne. Na początek jak zwykle język polski (część pisemna). Jak będzie wyglądał harmonogram egzaminów w tym roku?

Zobacz film: "Matura bez egzaminu ustnego. Przemysław Staroń: "To dobry moment na dyskusję, czy matura w takiej formie jest potrzebna""

1. Matura 2020 r. Kiedy odbędą się egzaminy z poszczególnych przedmiotów?

Kasztany już przekwitają, a maturzyści ciągle są przed swoimi najważniejszymi egzaminami. W tym roku nic nie odbywa się jednak w normalnym trybie. Z miesięcznym opóźnieniem rusza karuzela maturalna. W pierwszym dniu - 8 czerwca uczniowie napiszą testy z języka polskiego. Następnego dnia odbędzie się egzamin z matematyki na poziomie podstawowym.

Poniżej harmonogram matur 2020 r.

 • 8 czerwca (poniedziałek) - język polski (poziom podstawowy i rozszerzony)
 • 9 czerwca (wtorek) - matematyka - poziom podstawowy i język łaciński i kultura antyczna (poziom podstawowy i poziom rozszerzony)
 • 10 czerwca (środa) - język angielski (poziom podstawowy i rozszerzony, poziom dwujęzyczny)
 • 15 czerwca (poniedziałek) - matematyka: poziom rozszerzony, filozofia (poziom podstawowy i rozszerzony)
 • 16 czerwca (wtorek) - biologia, wiedza o społeczeństwie (poziom podstawowy i rozszerzony)
 • 17 czerwca (środa) - chemia, informatyka (poziom podstawowy i rozszerzony)
 • 18 czerwca (czwartek) - język niemiecki (poziom podstawowy i rozszerzony, poziom dwujęzyczny)
 • 19 czerwca (piątek) geografia, historia sztuki (poziom podstawowy i rozszerzony)
 • 22 czerwca (poniedziałek) - język włoski (poziom podstawowy i rozszerzony, poziom dwujęzyczny), język łemkowski (poziom podstawowy i rozszerzony)
 • 23 czerwca (wtorek) - język francuski (poziom podstawowy i rozszerzony, poziom dwujęzyczny)
 • 24 czerwca (środa) - fizyka i astronomia, historia (poziom podstawowy i rozszerzony)
 • 25 czerwca (czwartek) - język hiszpański (poziom podstawowy i rozszerzony, poziom dwujęzyczny)
 • 26 czerwca (piątek) - język rosyjski (poziom podstawowy i rozszerzony, poziom dwujęzyczny)
 • 29 czerwca (poniedziałek) - języki mniejszości narodowych i przedmioty zdawane w języku obcym przez absolwentów oddziałów dwujęzycznych

2. Egzaminy maturalne w czasach koronawirusa

W tym roku odbędą się tylko egzaminy pisemne, część ustna nie odbędzie się ze względu za zagrożenie związane z koronawirusem. Do egzaminu ustnego będą mogły przystąpić wyłącznie osoby, dla których jest on niezbędny w rekrutacji np. na studia, na zagranicznych uczelniach. Ustne matury dla tych osób będą się odbywały od 15 do 29 czerwca.

Egzaminy maturalne 2020 odbędą się w szczególnych warunkach. Ministerstwo Edukacji Narodowej, Centralna Komisja Egzaminacyjna i Główny Inspektorat Sanitarny opracowały wytyczne, które obowiązują we wszystkich placówkach edukacyjnych.

3. Matura w maseczkach

Uczniowie podczas wchodzenia do sali egzaminacyjnej muszą mieć zakryte usta i nos, podobnie w sytuacji, kiedy będą wychodzić do toalety i podczas opuszczania sali po egzaminie. Nie muszą być w maseczkach podczas samego egzaminu, mogą je zdjąć po zajęciu swojego miejsca na sali. Pomiędzy poszczególnymi ławkami musi być zachowany odstęp 1,5 metra.

4. Kiedy wyniki matur?

Wyniki matur mają być ogłoszone 11 sierpnia. Łącznie do egzaminu przystąpi w tym roku ok. 272 tys. uczniów, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2019/2020.

Zobacz także: Koronawirus będzie chorobą sezonową? Dr Dzieciątkowski: Apeluję, by nie odzwyczajać się od noszenia maseczek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.