Trwa ładowanie...

GIF wycofał roztwór do testów alergicznych

Zgodnie z decyzją nr 8/WC/2016 na terenie całego kraju wycofano produkt leczniczy - roztwór do testów punktowych 530 (Ananas). Jest to preparat wykorzystywany do skórnych prób punktowych w celu potwierdzenia lub wykluczenia alergii.

Zobacz film: "Kiedy rozpocząć trening czystości?"

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu produkt o numerze serii U40131543-PL i dacie ważności: 12.2016. Podmiotem odpowiedzialnym jest Allergopharma GmbH & Co. KG, Niemcy.

Powodem wycofania ze sprzedaży jest niewłaściwa zawartość fenolu w preparacie, która jest niezgodna z jego specyfikacją.

Fenol to substancja o dużej toksyczności. Stosuje się ją do produkcji barwników, konserwacji preparatów leczniczych, jako środek przeciwbólowy, do impregnacji drewna czy produkcji klejów oraz tworzyw sztucznych.

Testy skórne punktowe są wykorzystywane  jako podstawowe narzędzie do wykluczenia lub potwierdzenia chorób o podłożu alergicznym. Są najstarszą, ale również najskuteczniejszą jak dotąd metodą wykorzystywaną w diagnostyce tego typu chorób. Warto przypomnieć, że w krajach wysoko rozwiniętych z roku na rok wzrasta liczba alergii i chorób, które wywołują.  U dzieci coraz częściej alergiom towarzyszą atopowe zapalenie skóry, astma, a także alergiczny nieżyt nosa i spojówek.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.