Gaz pieprzowy w gimnazjum w Bytowie. 300 osób ewakuowanych

Około 300 osób ewakuowanych z gimnazjum nr 2 w Bytowie. 31 uczniów trafiło do szpitala. Przyczyną było rozpylenie gazu pieprzowego. Prawdopodobnie zrobiła to 15- letnia uczennica.

„Wiele wskazuje na to, że 15 – latka w toalecie podczas przerwy rozpyliła gaz pieprzowy. Mundurowi zabezpieczyli pojemnik ze sprayem – informuje Komenda Policji w Bytowie. Gaz mógł wywołać reakcje alergiczne u uczniów.

1. Wymioty i drżenie rąk

Wczoraj 23 marca uczniowie bytowskiego gimnazjum źle się poczuli. Początkowo dolegliwości zgłaszało 4 uczniów, ale chwilę później liczba dzieci wzrosła, do 37 osób. Uczniowie skarżyli się na bóle głowy wymioty i drżenie rąk - informację podało radio Gdańsk.

Zobacz film: "Dzisiejsza młodzież wcale nie jest taka zła"

Przeczytaj także:

2. Ewakuacja szkoły

Jakie kary może nałożyć szkoła na ucznia?
Jakie kary może nałożyć szkoła na ucznia? [6 zdjęć]

Opieka wychowawcza, stypendia, swoboda wyrażania myśli i poglądów - uczeń w szkole ma wiele praw. Ale...

zobacz galerię

Uczniowie wyszli na świeże powietrze, przerwano lekcje. Dyrekcja szkoły wezwała policję oraz straż pożarną, by sprawdziła budynek. Urządzenia pomiarowe nie wskazywały niczego niepokojącego. Strażacy nie stwierdzili wycieku gazu, ani niebezpiecznych substancji w powietrzu.

Badania przeprowadzono w wielu pomieszczeniach placówki. Z budynku ewakuowano około 260 uczniów, ponad 20 nauczycieli i pracowników szkoły.

31 uczniów przewieziono do szpitali w kilku miejscowościach, m.in w Bytowie, Słupsku, Kartuzach. Jak informuje radio Gdańsk ich stan nie zagraża życiu, niedługo zostaną wypisani do domów.

W najbliższych dniach sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie gimnazjalistki.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.