Trwa ładowanie...

Festiwal Uśmiechu: Fundacja „Dr Clown” i gwiazdy zapraszają na uśmiechnięty festyn rodzinny

Już 10 czerwca na Nowym Świecie w Warszawie odbędzie się bajeczne święto radości – Festiwal Uśmiechu. Chcesz nauczyć się żonglować, odwiedzić świat Bajkofabryki i wielkich baniek mydlanych? Spotkać bajecznie ubranych „doktorów clownów” – specjalistów od „Terapii śmiechem”, którzy porwą cię w świat iluzji, żonglerki, akrobacji na szczudłach, zabaw edukacyjnych i atomowej dawki śmiechu? Przyjdź na Festiwal Uśmiechu! Zaprasza Fundacja „Dr Clown” oraz gwiazdy: m.in. Małgorzata Socha, Grażyna Wolszczak i Katarzyna Zielińska.

Zobacz film: "Katar u niemowlaka"

Fundacja „Dr Clown” zaprasza na 9. Festiwal Uśmiechu (dawniej: Dzień Czerwonego Noska). W godzinach 13-30 ul. Nowy Świat w Warszawie zamieni się w magiczne miejsce radości i zabawy. 200 bajecznie ubranych „doktorów clownów” porwie gości do świata magii, klaunady, żonglerki, iluzji i wspólnej zabawy.

W programie znalazły się zabawy edukacyjne i warsztaty twórcze. Aktywny udział wezmą również gwiazdy-ambasadorzy Fundacji „Dr Clown”: Małgorzata Socha, Grażyna Wolszczak, Karolina Nolbrzak, Karol Strasburger, Włodzimierz Matuszak i Włodzimierz Zientarski. Małgorzata Socha będzie towarzyszyła najmłodszym w warsztatach twórczych a Katarzyna Zielińska będzie malowała buzie dzieciom.

mat. prasowe
mat. prasowe

– Fundacja „Dr Clown” zajmuje się zawodowo rozśmieszaniem ludzi. Chcemy spopularyzować „Terapię śmiechem” i zarazić wszystkich pozytywnym myśleniem. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na Festiwal Uśmiechu, organizowany przez Fundację „Dr Clown”, a państwu życzę dużo uśmiechu. Do zobaczenia na miejscu! – mówi Małgorzata Socha, ambasadorka Fundacji „Dr Clown”.

mat. prasowe
mat. prasowe

1. Zabawy edukacyjne: zostań farmerem, detektywem i podróżnikiem

W ramach „Podróży z "doktorem clownem” goście imprezy zapoznają się z chińską kaligrafią, opanują trudną sztukę operowania chińskimi pałeczkami i tworzenia biżuterii afrykańskiej. Na „Hawajskiej Wyspie” nauczą się tańczyć taniec hula i robić spódniczki z trawy. W „Bajkofabryce” stworzą baśniowe pacynki, porozmawiają przez zaczarowany telefon i napiszą bajkę. W kartonowej „Zagrodzie” spróbują swoich sił w dojeniu krowy, strzyżeniu owcy i łowieniu ryb. Na dzieci czeka też m.in. mini-escape room „Gdański Detektyw” z zagadkami, innowacyjna podłoga interaktywna „Magiczny Dywan” oraz wesoły „Gabinet Lekarski Szopa Mieczysława”.

mat. prasowe
mat. prasowe

2. Od warsztatów twórczych do ratowania świata

Goście będą mogli wziąć udział w warsztatach twórczych - tworzenia kolorowych lizaków, pacynek, biżuterii, zajrzeć do Kącika Krawieckiego, wcielić się w rolę Małych Konstruktorów, skonstruować samochód, wieżę a nawet rakietę kosmiczną, nauczyć się kosmicznej żonglerki. Dzieci będą mogły zapoznać się z pracą saperów, przymierzyć kombinezon sapera i obejrzeć sprzęt do wykrywania i rozbrajania min.

mat. prasowe
mat. prasowe

3. Uśmiechnięta ekologia i zabawy na sto sposobów

Na Festiwalu Uśmiechu czekają atrakcje uwielbiane przez każde dziecko: wielki plac zabaw ze strefą relaksu dla dorosłych, gigantyczne bierki, ogromne bańki mydlane, skoki po sensorycznych krążkach. Na starsze dzieci czeka tor ze zdalnie sterowanymi samochodami i gra w piłkarzyki. Nie zabraknie akcentu ekologicznego: warsztatów tworzenia instrumentów muzycznych z recyklingu, „warsztatów śmieciowych” oraz kącika do zbijania puszek z nagrodami. Na gości czeka też Gra Miejska oraz wielka loteria fantowa, na której każdy los wygrywa.

mat. prasowe
mat. prasowe

4. „Terapia śmiechem” dla każdego

Ponieważ impreza ma promować „Terapię śmiechem”, nie zabraknie okazji, by zrobić coś dobrego i samemu wziąć udział w „Leczeniu śmiechem”. W ramach specjalnej „Poczty Uśmiechu” będzie można napisać i wysłać uśmiechnięty list do pacjentów ze szpitali w Polsce, Czechach i dalekim Meksyku. Będzie też okazja, by dowiedzieć się więcej o „Terapii śmiechem” chorych dzieci, osób niepełnosprawnych oraz seniorów i przekazać datek na ten cel.

mat. prasowe
mat. prasowe

Fundacja „Dr Clown” od 1999 roku prowadzi program „Terapii śmiechem i zabawą” (geloterapii) w szpitalach oraz placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Wolontariusze Fundacji - „doktorzy clowni”, w kolorowych strojach i z czerwonymi noskami niosą uśmiech i bawiąc, likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi. „Doktorzy clowni” odwiedzają rocznie prawie 60 000 potrzebujących – dzieci, osób niepełnosprawnych oraz seniorów – w 170 szpitalach i placówkach specjalnych w ponad 80 miastach w całej Polsce.

mat. prasowe
mat. prasowe

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.