Trwa ładowanie...

Eyeliner - kiedy warto po niego sięgnąć? Jak namalować idealną kreskę?

Avatar placeholder
30.12.2021 11:00
Materiał sponsorowany przez
(Materiał Partnera)

Idealna kreska tuż nad górną powieką dodaje spojrzeniu wyrazistości, magnetyzmu, powiększa także optycznie same oczy, co wzmacnia więc efekt całego makijażu. Eyelinery w pisaku, żelu czy kredce świetnie sprawdzają się w rysowaniu idealnych, dostosowanych do twojego makijażu kresek.

Eyeliner — kiedy się sprawdzi?

Makijaż zaczyna się i kończy od oka. Oczywiście jest to spore uproszenie, ale zawraca uwagę na bardzo istotny element make-upu. Niezależnie od tego, czy stawiasz na mocny, imprezowy makijaż czy stawiasz raczej na wersję w stylu no make-up z delikatnie jedynie podkreślonymi oczami bądź ustami, to efekt twojego makijażu zależy w dużej mierze od tego, jak zaakcentujesz oczy. Liczy się oczywiście pielęgnacja i makijaż rzęs, a także brwi, o którym mówi się coraz więcej, natomiast kreska na powiece to idealne dopełnienie nawet bardzo minimalistycznego makijażu. Na rynku obecnie masz eyelinery w bardzo różnej postaci. Kosmetyk ten pozwala ci zaś wykonać perfekcyjną kreskę zarówno do codziennego, jak i wieczorowego make-upu. Możesz wybrać eyeliner w pisaku, żelu lub płynie.

Eyeliner — jak go używać? Jak namalować kreskę?

Maybelline eyeliner to rozwiązanie, po które sięgnąć mogą zarówno blondynki, jak i brunetki. Dziewczyny z bardzo delikatną urodą, jak i te o śródziemnomorskiej karnacji. Warto jedynie odpowiednio dobrać kosmetyki i zastanowić się, w jak mocnej kresce będziesz się czuła najlepiej. Dobrze także uwzględnić sytuację, w której się znajdziesz. Nawet jeśli kochasz mocny i wyrazisty makijaż, do pracy nie zawsze może on okazać się najlepszym rozwiązaniem. Mocne, bardzo wyraziste kreski warto zostawić jednak przede wszystkim na wieczorne wyjścia ze znajomymi lub imprezy, na których mocny makijaż jest absolutnie dozwolony.

Eyeliner możesz wykorzystać do makijażu górnej, jak i dolnej powieki. Zanim go nałożysz, sięgnij jednak po podkład. Możesz go także wzmocnić pudrem matującym. Dzięki temu trickowi znacznie przedłużysz trwałość swojego makijażu, sama kreska także będzie znacznie trwalsza, nie będzie się również tak mocno rozmazywać. Jeśli jednak masz tendencję to tarcia oczu, ich łzawienia pod wpływem słońca, postaw na wodoodporny eyeliner, który jest znacznie trwalszy i odporny na rozmazywanie.

Wykonywanie makijażu oka najlepiej rozpocząć go od obrysowania wewnętrznego kącika. Kreska w tym miejscu powinna być najcieńsza. Prowadząc ją ku zewnętrznej części oka, możesz ją poszerzać. Jeśli masz ochotę, możesz zakończyć kreskę wysunięciem jej nieco poza kącik oka i zawinąć ją w górę. Przy wykonywaniu makijażu pamiętaj, aby:

  • starać się wykonać kreskę jednym sprawnym ruchem — efekt wtedy będzie najlepszy,
  • nie dociskać końcówki rysującej zbyt mocno do powieki,
  • powieki dotykać jedynie końcówką rysującą, przed rysowaniem warto upewnić się, jak eyeliner układa ci się w dłoni,
  • po malowaniu upewnić się, że na rzęsach nie ma prześwitów — jeśli są, skorygować do eyelinerem.

Oczywiście na początku malowanie kreski może nie być zbyt proste. Nie zawsze od razu uda się namalować idealną jej postać. Praktyka jednak czyni mistrza i szybko można dojść do potrzebne wprawy.

Skośnie ścięty pędzelek — wykończenie makijażu

Jeśli zdecydujesz się na stosowanie żelowego eyelinera, pomocny może okazać się skośnie ścięty pędzelek, który ułatwi wykonanie jaskółki. Po pędzelki warto także sięgnąć, gdy kreska stanowi element makijażu typu smoky eyes. Z pomocą odpowiednio dopasowanego pędzelka możesz rozetrzeć nieco eyeliner na końcu, co da efekt lekkiego przydymienia, o który przecież w dużej mierze w tym makijażu chodzi.

Materiał sponsorowany przez
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze