Trwa ładowanie...

Emolium® wspiera rodziców od 1. dnia. Rusza druga edycja kampanii

Zobacz film: "Jak zaaranżować pokój dla niemowlaka?"

Warszawa, 11 maja 2018 - Rodzicielstwo zaskakuje i zmienia życie rodziców niemal w każdym możliwym aspekcie. Emocje, które wówczas im towarzyszą, mogą przebiegać jak sinusoida - od euforii po zwątpienie. To naturalne, bo każdy dzień stawia przed nimi nowe wyzwania. Jednym z najbardziej potrzebnych młodym rodzicom elementów, w ich codziennym życiu z nowym członkiem rodziny, jest wsparcie. Z myślą o tym, marka Emolium® realizuje drugą edycję kampanii ''Wspieramy Was od 1. dnia''.

Kampania powstała, aby docenić codzienne zaangażowanie i starania rodziców w opiece nad dziećmi. Również, aby wywołać dyskusję na temat rodzicielstwa oraz wspierać ich w codziennych wyzwaniach, już od pierwszych chwil, kiedy pojawia się dziecko.

W akcję zaangażowali się eksperci z różnych środowisk, tacy jak dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy, społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka i Komitetu Ochrony Praw Dziecka, dr Łukasz Durajski, lekarz pediatra z Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej Instytutu „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie oraz Agnieszka Mińko, położna i doradca laktacyjny z Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Kampanię wspierają ponadto zaangażowani influencerzy parentingowi, m.in. Bakusiowo, Lady Gugu, Tata w pracy.

Dr Łukasz Durajski
Dr Łukasz Durajski

W ramach kampanii przygotowano szereg angażujących działań dla rodziców. Na fanpage’u marki planowane są konkursy i inne aktywności, zachęcające do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. Na dedykowanej platformie emolium.pl/wspieramywasod1dnia, będzie można zapoznać się z materiałami, przygotowanymi przez ekspertów kampanii, na temat różnorodnych aspektów, związanych z rodzicielstwem, a także uzyskać porady, dotyczące pielęgnacji dziecka od 1. dnia życia. Autorskie treści wokół tematyki akcji, znaleźć będzie można również w kanałach własnych influencerów.

7 pomysłów na wspólne zabawy z niemowlakiem, które korzystnie wpłyną na jego brzuszek
7 pomysłów na wspólne zabawy z niemowlakiem, które korzystnie wpłyną na jego brzuszek [8 zdjęć]

W okresie 1000 pierwszych dni życia dziecka kształtuje się jego układ pokarmowy. To właśnie dlatego w...

zobacz galerię

1. Kto może pomóc młodym rodzicom?

Jak się okazuje to kwestia niezwykle indywidualna. Zależy od relacji, jakie ma się z młodymi rodzicami, własnych możliwości, wiedzy czy umiejętności. ''Zastanówmy się, na jakim polu możemy być im faktycznie potrzebni. Jako dziadkowie, możemy zaproponować zajęcie się maleństwem przez kilka godzin, żeby rodzice mogli odpocząć. Jako przyjaciele możemy zadzwonić, poplotkować, pozwolić rodzicom oderwać się psychicznie od rutyny codzienności. Młodzi rodzice wiedząc, że mają wokół siebie serdecznych ludzi, którzy stworzą wokół nich swoisty krąg wsparcia, będą mogli czerpać pełnymi garściami z uroków rodzicielstwa'' – mówi dr Aleksandra Piotrowska, ekspert kampanii.

''Ważną rolę odgrywają również sami rodzice. To oni muszą nauczyć się prosić o pomoc i wiedzieć, do kogo się o nią zwrócić. Czas, kiedy oczekują na przyjście maleństwa na świat, warto poświęcić m. in. na przygotowanie się psychiczne i rozmowy z najbliższymi. Pomocne będzie stworzenie listy osób, do których rodzice będą mogli zwrócić się o pomoc, ustalenie jakiego rodzaju wsparcia mogą od każdego oczekiwać'' – dodaje dr Piotrowska.

Dr Aleksandra Piotrowska
Dr Aleksandra Piotrowska

2. Budowanie sieci wsparcia

Do sieci wsparcia warto zaangażować osoby z najbliższego otoczenia, ale nie tylko. Rodzice powinni zastanowić się, czy w momencie pojawienia się wątpliwości natury zdrowotnej lub pielęgnacyjnej, nie zwrócić się o pomoc również do specjalistów – lekarza pediatry, położnej czy psychologa. ''Nawet drobne odstępstwo od normy, jak przykładowo wysypka, budzi u rodziców niepokój. Jest to zrozumiałe. Poszukiwanie diagnozy w Internecie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z lekarzem. My, pediatrzy, jesteśmy po to, aby odpowiedzieć na ich pytania, wątpliwości, wskazać jak radzić sobie z danym problemem'' – podkreśla dr Łukasz Durajski.

Co gwiazdy sądzą na temat karmienia piersią?
Co gwiazdy sądzą na temat karmienia piersią? [7 zdjęć]

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca karmienie piersią wyłącznie przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka....

zobacz galerię

A Agnieszka Mińko dodaje: ''O opiece nad dzieckiem można przeczytać w licznych publikacjach jednak to tylko teoria - ważna, ale niestety nie wystarczająca. Jak trzymać, jak przewijać, jak kąpać, jak dbać o skórę, jak karmić - to umiejętności, które rozwija się z doświadczeniem. Jako położna, obserwuję jak trudny jest to czas dla rodziców. Wiem jak bardzo potrzebują pomocy, o którą często wstydzą się prosić. Jednak to nic wstydliwego! Każdy z nas potrzebuje czasu na naukę. Pozwólmy sobie pomóc, dajmy sobie czas i bądźmy cierpliwi''

Emolium® to aktywne emolienty, stworzone z myślą o pielęgnacji i ochronie skóry dzieci i dorosłych. Dostarczają skórze składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Rekomendowane są do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej, skłonnej do alergii lub atopowej. Bogate formuły oparte na sprawdzonych składnikach działają kompleksowo i długotrwale zarówno na powierzchni jak i w głębi naskórka, chroniąc skórę dzieci i dorosłych. Emolium® od lat cieszy się zaufaniem lekarzy dermatologów i pediatrów, farmaceutów oraz konsumentów. Jest laureatem licznych nagród przyznawanych przez te środowiska.

Informacje o Sanofi

Firma Sanofi, działający na skalę globalną lider sektora farmaceutycznego, zajmuje się odkrywaniem, opracowywaniem i upowszechnianiem rozwiązań terapeutycznych, które zaspokajają potrzeby pacjentów. Sanofi jest zorganizowana w pięć globalnych Business Unitów: Diabetes & Cardiovascular, General Medicines & Emerging Markets, Consumer Healthcare, Sanofi Genzyme i Sanofi Pasteur. Firma Sanofi jest notowana na giełdach w Paryżu (EURONEXT: SAN) i Nowym Jorku (NYSE: SNY). Jedna z 112 fabryk Sanofi na świecie, jest zlokalizowana w Rzeszowie. Sanofi w Polsce zatrudnia ponad 1000 pracowników. Według danych IMS Health Polska, Sanofi zajmuje jedno z wiodących miejsc w krajowym rankingu największych firm farmaceutycznych. Więcej informacji znajdziesz na www.sanofi.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.