Trwa ładowanie...

Edukacyjne gry planszowe dla dziecka do 3 lat - przegląd

 Anna Bator
Anna Bator 30.11.2018 12:56
Mama gra z synkiem w grę.
Mama gra z synkiem w grę. (Prawo autorskie: <a href='https://pl.123rf.com/profile_oksun70'>oksun70 / 123RF Zdjęcie Seryjne</a>)

Maluszki zwykle chętnie chcą uczestniczyć w rodzinnych zabawach. Wspólne układanie puzzli, sortery, czy inne gry, to dla nich frajda, jeśli towarzyszy im rodzic lub starsze rodzeństwo. Bystry maluch może także zasiąść do planszówek. Przy odrobinie wsparcia pozostałych graczy może się okazać, że jest naprawdę poważnym zawodnikiem.

spis treści

1. Pędzące Żółwie

Każdy z gracz ma swojego żółwia, którym jak najszybciej musi dotrzeć do mety. Jest nią sałata, uwielbiana przez te sympatyczne gady. W pudełku znajdziemy planszę do gry oraz figurki żółwi oraz karty. Żółwie mogą przemieszczać się nawet na sobie nawzajem. Dostarcza to wiele radości, ale również emocji. Gra nie tylko bawi, ale także uczy koncentracji, co w przypadku maluszków jest ważne i nie mniej urocze.

2. Potwory do Szafy

Dzieci potrafią wymyślić sobie duchy i stwory, które w nocy mieszkają pod ich łóżkiem. Ta gra w zabawny sposób pokaże potwory z zupełnie innej strony. Są to zabawne stworki, które boją się dzieci i ich zabawek. Zadaniem graczy jest znaleźć kartę z odpowiednim obrazkiem, pasującym do obrazka na karcie potwora, aby wypłoszyć go do szafy, czyli pudełka. Grę pokochają zarówno maluchy, jak i starszaki. To, czego gra uczy, to przede wszystkim nazewnictwo przedmiotów, obrazków, ale także współpraca z pozostałymi graczami, aby osiągnąć zamierzony cel.

3. Gry edukacyjne CzuCzu

Zobacz film: ""Jedzie pociąg" - animacja od Bzyk.tv"

CzuCzu proponuje maluchom ogromną paletę gier edukacyjnych i układanek. Ciekawe jest zwłaszcza CzuCzulotto Zwierzęta. W pudełku znajdziemy 6 plansz ze zwierzątkami oraz 24 żetony z ich odpowiednikami. Zadaniem dziecka jest dopasowanie żetonów do plansz. Dzięki grze maluszki poznają zwierzęta, ale także ćwiczą pamięć oraz dopasowywanie do siebie elementów.

4. Łap zwierzaki

Jak sama nazwa wskazuje, w grze chodzi o złapanie jak największej ilości zwierząt, aby nasze stado było różnorodne. Maluszek poznaje nazwy zwierząt, można też bawić się w naśladowanie ich odgłosów. Gra uczy liczenia, aby porównać własne stada. Choć producent proponuje ją ośmiolatkom, z powodzeniem zajmie także maluchów. Wystarczy odrobinę pomóc dziecku z kartami (ich wartościami) lub bawić się bez nich, aby gra stała sie jedną z ulubionych zabaw dla całej rodziny.

5. Nogi Stonogi

Ile nóg ma stonoga przekonać się można zakładając jej buty. To, jakie założymy zależy obrazka, jaki wyrzucimy na kostce. Dziecko uczy się dopasowywać do siebie elementy, poznaje pierwsze cyferki i układa płytki z nóżkami do swojej stonogi. Gra jest szybka, zajmuje ok. kwadransa, więc nie nudzi się dzieciom, a pozostawia niedosyt i chęć na kolejną rozgrywkę.

6. Ratuj Króliczka

Poznawanie kolorów i nauka liczenia to tylko niektóre umiejętności, które zdobędzie twoje dziecko podczas gry w króliczki. Ta urocza gra rozbawi nie jednego malucha. W pudełku znajdziemy 20 malutkich króliczków, planszę przypominającą króliczą norkę oraz kolorową kosteczkę. Plansza umieszczona jest w pudełku, przez co zabawa skupia się na określonej przestrzeni, bez obaw o pogubienie się elementów gry. Każda ze ścianek kostki ma inny kolor. Ten, który wypadnie, oznacza norkę do której przenosimy króliczka. Zasady są bardzo proste, przez co każdy maluch z łatwością szybko je opanuje.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze