Trwa ładowanie...

Dziewczynka wyglądała jak Batman. Przeszła pionierską operację, teraz walczy z powikłaniami

Avatar placeholder
18.03.2022 11:26
Dziewczynka wyglądała jak Batman. Przeszła pionierską operację, teraz walczy z powikłaniami
Dziewczynka wyglądała jak Batman. Przeszła pionierską operację, teraz walczy z powikłaniami (East News)

Luna Tavares-Fenner zyskała sławę dzięki ogromnemu znamieniu, które przykrywało prawie całą buzię dziewczynki. Część osób porównywało małą do Batmana. Rosyjscy lekarze zaproponowali jej innowacyjną terapię. Niestety tak poważne i złożone zabiegi wiązały się z ryzykiem powikłań, z którymi obecnie zmaga się dziewczynka.

spis treści

1. Dziewczynka Batman

Luna Tavares-Fenner cierpi na wrodzone zaburzenia barwnikowe skóry, chorobę, która powoduje pojawianie się, zazwyczaj na twarzy, ciemnych przebarwień.

Nie jest to jednak problem jedynie estetyczny, gdyż z czasem znamiona mogą przekształcić się w czerniaka złośliwego.

Dziewczynka wyglądała jak Batman
Dziewczynka wyglądała jak Batman (East News)
Zobacz film: "Cyfrowe drogowskazy ze Stacją Galaxy i Samsung: część 3"

Rodzice dziewczynki wiedzieli, że muszą działać. Amerykańscy lekarze mówili im, że jedyną szansą na usunięcie znamienia jest operacja laserowa. Jednak 37-letnia Caroline i 33-letni Thiago byli przerażeni liczbą zabiegów, jaką planowali wykonać medycy. Lekarze twierdzili, że aby uzyskać najlepszy efekt, być może trzeba będzie ich wykonać nawet 100.

2. Pomoc rosyjskich lekarzy

Nadzieja na polepszenie życia dziewczynki przyszła z Rosji. Chirurg i onkolog dr Pavel Borisovich Popov postanowił jej pomóc. Luna przeszła pionierską terapię fotodynamiczną.

Doktor Popov był bardzo zadowolony z rezultatów, jakie przyniosły wykonane zabiegi.

- Luna z radością mówiła: "Moja czarna plama zniknęła. Jestem księżniczką" - wspomina medyk.

- Wykonaliśmy tylko sześć operacji, aby usunąć znamię i udało nam się tego dokonać. Nie oznacza to, że zakończyliśmy leczenie. Teraz mała musi odpocząć po zabiegach, które przeszła, a następnie przystąpimy do przeprowadzenia operacji estetycznych - dodaje.

3. Powikłania po operacji

Niestety w wyniku wykonanych operacji doszło do powikłań.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni lekarzom, że podjęli się wykonania tych zabiegów. Mam nadzieję, że poradzimy sobie z powikłaniami, które wystąpiły. Moja córeczka ma trudności z mruganiem. Luna nie może również zapuścić włosów na głowie, w miejscu, w którym lekarz użył skóry do przeszczepu. Blizny na jej twarzy również wymagają naprawy. Wkrótce ma przejść operację korekcyjną. Obecnie zbieramy fundusze na zabieg - tłumaczy mama dziewczynki.

Przeszła pionierską operację, teraz walczy z powikłaniami
Przeszła pionierską operację, teraz walczy z powikłaniami (Instagram)

Leczenie dziewczynki może potrwać jeszcze kilka lat. Wszystko zależy od tego, jak szybko, będzie przebiegała rekonwalescencja po przeprowadzonych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej.

Caroline napisała niedawno książkę o znęcaniu, którego doświadczyła jej córka.

- Chciałam pokazać, przez co moja córka musiała przejść. Te wszystkie wyzwiska i obelgi. Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak takie słowa mogą wpłynąć na dziecko - mówi.

Kobieta założyła również konto na Instagramie, żeby oswoić odmienność córki.

- Początkowo założyłam to konto dla Luny. Chciałam, żeby kiedyś zobaczyła, jak trudną drogę musiała przejść. Jednak z czasem otrzymywałam coraz więcej wiadomości od rodziców, którzy dziękowali mi za to, że publikuje zdjęcia córeczki. Cieszę się, że historia Luny motywuje innych do walki o siebie i pokazuje, że nie ma przeciwności, których nie można pokonać - podsumowuje mama dziewczynki.

4. Wrodzone znamiona barwnikowe u dzieci

Znamiona barwnikowe to przypadłość, która dotyka 1 proc. maluchów. Najczęściej znamiona są dużo mniejsze niż w przypadku Luny. Powiększają się wraz ze wzrostem dziecka. Część lekarzy uważa, że osoby ze znamionami są bardziej narażone na czerniaka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze