Przejdź na WP

Dzieci uczą się w klasach na stojąco. Nowy sposób na walkę z otyłością

Szkoły wpadły na nowy sposób walki z nadwagą i otyłością wśród dzieci. Podczas zajęć lekcyjnych w klasach, uczniowe będą stali. Do takich kroków grono pedagogiczne przekonały wyniki badań.

Zobacz film: "Dzieci uczą pierwszej pomocy"

Pomysł ten został uskuteczniony w hrabstwie Somerset. Uczniowe na stojąco spędzają ponad 3 godziny. Ma to pozwolić im spalić w skali roku dodatkowo 30 tys. kalorii.

Przeczytaj również:

Taki wynik dały obliczenia specjalistów w tym zakresie. 30 tys. kcal jest to równowartość przebiegnięcia aż 7 maratonów.

Dzieci zostały wyposażone w tzw. "stojące ławki". Każda z nich to koszt 160 funtów, czyli około 780 zł. Pieniądze na ten cel zostały wydzielone z budżetu szkoły, przeznaczonego na sprzęt sportowy.

Wykreślanki - nauka ortografii, spędzanie wolnego czasu, nauka angielskiego, wykreślanki interaktywne
Wykreślanki - nauka ortografii, spędzanie wolnego czasu, nauka angielskiego, wykreślanki interaktywne [5 zdjęć]

Wykreślanki to nic innego jak zabawa w wyszukiwanie słów. Uwielbiają je wszyscy- i dorśli i dzieci. Wykreślanki...

zobacz galerię

Najnowsze badania pokazują, że pozycja stojąca w trakcie nauki, pozytywnie wpływa na przyswajanie wiedzy. Amerykańska firma A&M Ergonomics przeprowadziła badania, z których wynika, że zaangażowanie dzieci korzystających z takich ławek jest o 12 proc. większe. Oznacza to lepszy rozwój intelektualny dziecka.

Angielskie dzieci uczą się na stojąco. Ma być to sposób na walkę z otyłością
Angielskie dzieci uczą się na stojąco. Ma być to sposób na walkę z otyłością (dailymail.co.uk)

Wyniki badań powstały dzięki doświadczeniu, gdzie grupa dzieci musiała rozwiązać kilka zdań wymagających wysiłku intelektualnego. Część z nich robiła to w pozycji stojącej, a druga część w siedzącej. Lepsze rezultaty osiągały dzieci będące w pozycji stojącej.

W szkole, do której obecnie uczęszcza 85 dzieci, od ponad 3 tygodni uczniowie korzystają z ławek stojących. Nauczyciele twierdzą, że już widzą pozytywne efekty. Podkreślają jednak, że nie będą zmuszali dzieci do tego typu formy nauki. Wielu uczniów jednak chętnie z nich korzysta.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.