Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Dzieci nie są przeszkodą dla kariery

Hein Koh jest rzeźbiarką, a także matką bliźniaczek. Amelia i Oneida nie przeszkadzają jednak mamie w pracy. To one są jej największą inspiracją. Świat postrzega ich oczami.

Zobacz film: "Sieć wsparcia dla rodziców"

1. Karmienie piersią podczas pracy

Na swoim profilu na Instagramie kobieta udostępniła zdjęcie, na którym karmi piersią pięciotygodniowe niemowlęta. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Koh oprócz swoich córeczek, trzyma w rękach laptopa. Chciała w ten sposób pokazać, że dzieci nie są żadną przeszkodą w robieniu kariery.

Hein Koh na profilu opublikowała również zdjęcie, na którym stoi obok swoich rzeźb nazwanych „Małe bliźniacze gwiazdki”. To przesłanie dla wszystkich matek, które obawiają się łączenia pracy z macierzyństwem.

Pod zdjęciem Koh umieściła komentarz: „Rodzicielstwo jest jak każde inne wyzwanie w życiu. A jeżeli je podejmiesz, będziesz lepszą osobą. Ważne jest, by myśleć o tym, co popchnie cię do przodu, a nie będzie cię cofać.”

Instagram
Instagram

2. Koh inspiruje inne mamy

Koh została zainspirowana artykułem, w którym cytowano inną artystkę – Marinę Abramovic. Kobieta w wywiadzie powiedziała, że dzieci byłyby katastrofą dla jej pracy. Dodała, że w swoim życiu przeszła trzy aborcje, ponieważ obawiała się, że dziecko zajmie jej cały czas i energię.

- Mam dość tych uprzedzeń dotyczących macierzyństwa w świecie artystów. Ludzie zakładają, że posiadanie dziecka sprawi, że nie będziesz już tak zaangażowany w swoją pracę – mówi Hein Koh. - Dziecko nie musi oznaczać końca twojej kreatywności i kariery – dodaje.

Zdjęcie Koh, na którym karmi swoje bliźniaczki, szybko stało się bardzo popularne. - Chcę, aby moje córki dorastając, widziały, że ich mama się realizuje i kocha to, co robi. Chcę także, by wiedziały, że nie były dla mnie przeszkodą w spełnianiu marzeń – dodaje Koh.

Instagram
Instagram

Fotka nie spodobała się jednak wszystkim. Mama bliźniaczek otrzymała także wiele przykrych komentarzy związanych z karmieniem piersią przy pracy. - Matki zawsze są pierwsze do osądzania innych mam – komentuje sprawę artystka.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.