Trwa ładowanie...

Dziadek bije dziecko w miejscu publicznym. Choć agresję widać na nagraniu, to internauci są podzieleni

Internauci używający portalu społecznościowego Twitter podają dalej szokujące nagranie, na którym pewien mężczyzna wymierza karę cielesną kilkuletniemu dziecku. W dość brutalny sposób uderza je sześć razy. Wszystko w miejscu publicznym, na oczach świadków.

Zobacz film: "Przemoc w rodzinie - poruszająca historia tragicznego dzieciństwa"

1. "Usadź d**ę!"

Krótkie wideo wywołało burzę w sieci. Na nagraniu widać jak mężczyzna siłą obraca chłopca na plastikowym krześle i wymierza mu sześć bardzo mocnych klapsów. Po tym akcie agresji podchodzi do dziewczynki siedzącej obok chłopca i krzyczy "usadź d..ę!". Według świadków zdarzenia mężczyzna był dziadkiem dzieci. Wideo obejrzało w sieci ponad dwa miliony użytkowników.

Co ciekawe, wideo wywołało oburzenie tylko u części widzów w internecie. Znalazły się również osoby, które pochwaliły taki „sposób wychowania” dzieci. Głos w tej sprawie zabrał m.in. James Carter, lekkoatleta, płotkarz, wicemistrz świata z 2005 roku. Pod filmem napisał "Tak właśnie moi rodzice radzili sobie ze mną i osiągnąłem dwa finały olimpijskie”.

(Twitter)
(Twitter)

2. Prawie połowa Polaków była bita przez dorosłych

Z naszego badania, które przeprowadziliśmy na panelu Ariadna, wynika, że mniej więcej połowa Polaków sama, będąc dzieckiem, doświadczyła kar cielesnych. Aż 49 proc. pytanych stwierdziło, że doświadczało ich w domu.

Częściej kary cielesne otrzymywali chłopcy (56 proc.) niż dziewczynki (42 proc.). Nasze badanie pokazuje, że ci, którzy doświadczyli kar cielesnych jako dzieci, sami też są bardziej skłonni je stosować. Mężczyźni częściej byli ofiarami takich kar i 24 proc. z nich stwierdziło, że je popiera. Wśród kobiet, które rzadziej były w ten sposób karane, poparcie dla kar cielesnych deklaruje tylko 12 proc. badanych.

(Ariadna)
(Ariadna)

3. Nie bij, przytul

WP Parenting na początku tego roku rozpoczęła akcję #NIEBIJPRZYTUL, której celem było pokazanie, że bicie dziecka nie jest rozwiązaniem wychowawczym. Stanowczo protestujemy przeciwko takiemu traktowaniu dzieci. W naszą akcję włączyło się wiele znanych osób m.in. Paweł Deląg, Jarosław Boberek, czy Patrycja Sołtysik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.