Trwa ładowanie...

Dwulatka sama na ulicy. Rodzice nie zauważyli, że brakuje im jednego dziecka

Rodzinę Bena i Zoe Sullivanów zna w Szkocji niemal każdy. Para doczekała się jedenaściorga dzieci. O gromadce zrobiło się głośno, kiedy tamtejsza telewizja poświęciła im specjalny program. Dzisiaj Sullivanowie trafiają na czołówki gazet z innego powodu. Ich córka, dwuletnia Agnes, często ucieka swoim rodzicom.

Zobacz film: "Co zrobić, gdy zamarzną zamki w aucie?"

1. Ucieczka dziecka

Agnes nie jest najmłodszym dzieckiem swoich rodziców. Jej mniejsza siostra ma zaledwie 11 miesięcy, natomiast najstarsze dziecko z gromadki ma czternaście lat. W rodzinie dwukrotnie rodziły się bliźniaki. Wszyscy podkreślają, że to z ucieczkami Agnes są największe problemy.

Program z udziałem Sullivanów cieszy się popularnością w Szkocji (instagram/thesullivanfamilydad)
Program z udziałem Sullivanów cieszy się popularnością w Szkocji (instagram/thesullivanfamilydad)

Zobacz też Jak 70-letni kierowca ciężarówki został ojcem 54 dzieci? Niesamowita historia

Nieobecność dziecka pierwszy zauważył ojciec, Ben. Kiedy jego żona również nie wiedziała, gdzie znajduje się dziewczynka rozpoczęły się gorączkowe poszukiwania. Tym bardziej, że dziewczynka już wcześniej pokazała, że potrafi samodzielnie otworzyć drzwi. Co więcej, dziewczynka jest bardzo ciekawa otoczenia i potrafi uciekać rodzicom, gdy ci stracą ją z pola widzenia choć na chwilę.

2. Drzemka tylko w foteliku

Mimo, iż wszystko stało się w obecności kamer, które nagrywały kolejny odcinek programu z udziałem rodziny, nikt nie zauważył nieobecności dziewczynki. Na szczęście zanim rodzice zawiadomili policję przeszukali dokładnie bezpośrednie otoczenie domu. Okazało się, że dziewczynka nie zdołała uciec zbyt daleko. Chwilę później została przyprowadzona do domu przez mamę.

Agnes sprawia swoim rodzicom dużo kłopotów (instagram/thesullivanfamilydad)
Agnes sprawia swoim rodzicom dużo kłopotów (instagram/thesullivanfamilydad)

Zobacz też Największa rodzina w UK. Pokazali, jak mieszkają

Rodzice starają się wprowadzać kolejne systemy zabezpieczenia tak, by ograniczyć dziewczynce możliwość ucieczki. Jej ojciec już przeniósł zamki w drzwiach wyżej. Ma nadzieje, że tym razem będą one poza zasięgiem stale rosnącej Agnes.

Rodzice starają się też nie tracić jej z oczu, kiedy śpi. Dlatego popołudniowe drzemki dziewczynka spędza wyłącznie w foteliku samochodowym, w którym może być przypięta pasami. Tylko wtedy rodzice mają pewność, że nic jej się nie stanie.

3. Praca przy gromadzie dzieci

Ojciec dzieci, Ben, z zawodu jest żołnierzem, dlatego w domu panuje iście wojskowy porządek. Tylko dzięki temu udaje im się jakoś funkcjonować. Codzienne operacje, takie jak posiłki, czy mycie dzieci, przy jedenastce okazują się czasochłonnymi przedsięwzięciami.

Każdy posiłek w tej rodzinie to wyzwanie logistyczne (instagram/thesullivanfamilydad)
Każdy posiłek w tej rodzinie to wyzwanie logistyczne (instagram/thesullivanfamilydad)

Zobacz też 20 dzieci? To nie żart! To prawdopodobnie największa rodzina w tym kraju

Raz w tygodniu Zoe prasuje 35 koszulek, tak, by dzieciom nie zabrakło ubrań w tygodniu. W tym czasie Ben zarządza przygotowaniem ich tornistrów do szkoły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.