Trwa ładowanie...

Jak 72-letni kierowca ciężarówki został ojcem 54 dzieci? Niesamowita historia

Kierowca ciężarówki z Pakistanu - Abdul Mengal - zapewnia, że jest ojcem 54 dzieci, które ma ze swoimi sześcioma żonami. Jak twierdzi, od młodzieńczych lat, każdego dnia uprawiał seks i oto cały sekret jego licznej rodziny.

Zobacz film: "#dziejesiewbiznesie: ulga prorodzinna"

Abdul z dziećmi /mirror.co.uk
Abdul z dziećmi /mirror.co.uk

1. Utrzymanie wielodzietnej rodziny nie jest łatwe

Nie wszystkie jego dzieci żyją do dziś. Obecnie Abdulowi zostało 22 synów i 20 córek oraz dwie żony. Jak sam twierdzi, był i jest dobrym ojcem, całe życie ciężko pracował, by zapewnić swoim pociechom odpowiedni start i wykształcenie.

Po raz pierwszy Abdul ożenił się, gdy miał 18 lat. Przez następne kilka lat, wziął za żony jeszcze pięć kobiet. Był on wtedy biedny i nie wystarczało mu pieniędzy na utrzymanie rodziny.

Jak sam wspomina, m.in. z tego powodu jego rodzinę dotknęła śmierć.

"Ponieważ matki nie miały wystarczająco mleka, niektóre dzieci umarły. Jedna z moich żon umarła razem z noworodkiem. Byłem bezradny" – mówi.

Ojciec wielodzietnej rodziny/ mirror.co.uk
Ojciec wielodzietnej rodziny/ mirror.co.uk

Teraz ojciec tej wielodzietnej rodziny ma stałą pracę - jest kierowcą ciężarówki. Jeden z jego synów, który ma 32 lata, także pracuje w tym zawodzie i pomaga ojcu wykarmić rodzinę. Cała rodzina żyje pod jednym dachem w siedmiopokojowym domu.

Wielodzietna rodzina/ mirror.co.uk
Wielodzietna rodzina/ mirror.co.uk

Dziś każdy członek tej rodziny uczy się i spożywa posiłek, którego niegdyś brakowało. Ponieważ odzież jest dość droga, a jej koszty są szczególnie wysokie, gdy trzeba zapewnić ją takiej liczbie osób, stąd też starsze dzieci kupują hurtowo tkaniny i samodzielnie szyją rzeczy dla wszystkich. Abdul twierdzi, że poświęca uwagę każdemu z 42 dzieci, spędza z nimi i ich matkami święta oraz różne ważne wydarzenia.

Dzieci z wielodzietnej rodziny / mirror.co.uk
Dzieci z wielodzietnej rodziny / mirror.co.uk

Według tamtejszych zasad Abdul może mieć do 4 żon jednocześnie, pod warunkiem, że jego pierwsza żona oraz sąd wyrażą na to zgodę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza