Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Jak 70-letni kierowca ciężarówki został ojcem 54 dzieci? Niesamowita historia

Kierowca ciężarówki z Pakistanu - Abdul Mengal - zapewnia, że jest ojcem 54 dzieci, które ma ze swoimi sześcioma żonami. Jak twierdzi, od młodzieńczych lat, każdego dnia uprawiał seks i oto cały sekret jego licznej rodziny.

Zobacz film: "#dziejesiewbiznesie: ulga prorodzinna"

Abdul z dziećmi /mirror.co.uk
Abdul z dziećmi /mirror.co.uk

1. Utrzymanie wielodzietnej rodziny nie jest łatwe

Nie wszystkie jego dzieci żyją do dziś. Obecnie Abdulowi zostało 22 synów i 20 córek oraz dwie żony. Jak sam twierdzi, był i jest dobrym ojcem, całe życie ciężko pracował, by zapewnić swoim pociechom odpowiedni start i wykształcenie.

Po raz pierwszy Abdul ożenił się, gdy miał 18 lat. Przez następne kilka lat, wziął za żony jeszcze pięć kobiet. Był on wtedy biedny i nie wystarczało mu pieniędzy na utrzymanie rodziny.

Jak sam wspomina, m.in. z tego powodu jego rodzinę dotknęła śmierć.

- Ponieważ matki nie miały wystarczająco mleka, niektóre dzieci umarły. Jedna z moich żon umarła razem z noworodkiem. Byłem bezradny – mówi.

Ojciec wielodzietnej rodziny/ mirror.co.uk
Ojciec wielodzietnej rodziny/ mirror.co.uk

Teraz ojciec tej wielodzietnej rodziny ma stałą pracę - jest kierowcą ciężarówki. Jeden z jego synów, który ma 32 lata, także pracuje w tym zawodzie i pomaga ojcu wykarmić rodzinę. Cała rodzina żyje pod jednym dachem w siedmiopokojowym domu.

Wielodzietna rodzina/ mirror.co.uk
Wielodzietna rodzina/ mirror.co.uk

Dziś każdy członek tej rodziny uczy się i spożywa posiłek, którego niegdyś brakowało. Ponieważ odzież jest dość droga, a jej koszty są szczególnie wysokie, gdy trzeba zapewnić ją takiej liczbie osób, stąd też starsze dzieci kupują hurtowo tkaniny i samodzielnie szyją rzeczy dla wszystkich. Abdul twierdzi, że poświęca uwagę każdemu z 42 dzieci, spędza z nimi i ich matkami święta oraz różne ważne wydarzenia.

Dzieci z wielodzietnej rodziny / mirror.co.uk
Dzieci z wielodzietnej rodziny / mirror.co.uk

Według tamtejszych zasad Abdul może mieć do 4 żon jednocześnie, pod warunkiem, że jego pierwsza żona oraz sąd wyrażą na to zgodę.

2. Największa rodzina na świecie

Abdul nie jest rekordzistą, jeśli chodzi o wielkość rodziny i posiadane dzieci. Największa rodzina na świecie mieszka w Indiach, we wsi Baktawang. Głową rodziny jest 73-letni Ziona, który stoi na czele tzw. sekty „Chana”, gdzie nie ma ograniczeń co do ilości posiadanych żon. Ta poligamia doprowadziła do tego, że Ziona ma 38 żon, 89 dzieci oraz ponad 30 wnuków.

Ożenił się po raz pierwszy w 1959 roku, w wieku 15 lat, zaś ostatni jego ślub miał miejsce w 2004, gdy miał 60 lat. Cała jego rodzina mieszka w 4 piętrowym budynku. Wieś, w której mieszkają, jest atrakcją turystyczną regionu.

Największa rodzina świata / dailymail.co.uk
Największa rodzina świata / dailymail.co.uk

ZOBACZ TAKŻE:

3. Rodziny wielodzietne w Polsce

Według raportu "Wielodzietni w Polsce" przygotowanego w IPSOS na zlecenie Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" i przeprowadzonego w 2016 roku wynika, że blisko 3,5 mln Polaków żyje w rodzinach wielodzietnych – jest to ponad 1,2 mln rodziców i ponad 2 mln dzieci. Co czwarte polskie dziecko wychowuje się w rodzinie wielodzietnej.

Ponadto odnotowano, że liczba rodzin 3+ cały czas spada, a wielodzietne rodziny uzależniają decyzję o kolejnym dziecku od poprawy sytuacji finansowej i sytuacji mieszkaniowej. Poza tym jedną z barier dzietności w rodzinach 3+ są negatywne reakcje otoczenia na pojawienie się kolejnego dziecka w rodzinie.

Zobacz także:

Również stosunek społeczeństwa do rodzin 3+ jest częściej negatywny lub obojętny niż pozytywny. Mimo tego wielodzietni są generalnie zadowoleni ze swojego życia, głównie z rodziny i miłości, którą ich łączy, relacji z innymi, oraz swojego rozwoju osobistego.

Według Urzędu Miasta w Jaworze, to właśnie w tym mieście mieszka największa polska rodzina, która reprezentuje model 2 + 16 - dwoje rodziców i 16 dzieci, zaś sami urzędnicy twierdzą, że "Jawor stał się miastem, które sprzyja miłości!"

Serdecznie gratulujemy! A wszystkim polskim rodzinom życzymy, by ich rodziny się powiększały, wszak dzieci i darowana rodzicom dziecięca miłość, to jedna z najpiękniejszych rzeczy w życiu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.