Trwa ładowanie...

Dwa tygodnie na uratowanie życia Olka. Chłopiec choruje na nowotwór mózgu

Niespełna dwuletni Aleksander walczy z rakiem mózgu. Ma za sobą operację wycięcia części nowotworu i kilka cykli chemioterapii. Mimo zabiegu i leczenia guz powiększył się o 1,5 centymetra. Przed chłopcem i jego bliskimi druga próba pokonania raka. Olek czeka na protonoterapię w niemieckiej klinice, której koszt wynosi około 125 tys. zł. Na uzbieranie tej kwoty jest niewiele czasu. Termin to 30 czerwca 2017 roku.

Zobacz film: "Zdjęcie trzech dziewczynek walczących z rakiem"

1. Uchronić dziecko przed śmiercią w męczarniach

\"- Jestem matką, której dziecko umiera na śmiertelny złośliwy nowotwór i mam przed sobą tylko jedno zadanie – uchronić moje maleństwo przed tym wyrokiem i śmiercią w straszliwych męczarniach" — mówi mama Aleksandra.

Ta fotografia poruszyła wielu ludzi w mediach społecznościowych. Zobacz zdjęcie dziewczynek walczących z rakiem⬇

Olek cierpi z powodu guza mózgu
Olek cierpi z powodu guza mózgu (siepomaga.pl)

Jej walka o życie syna rozpoczęła się niedawno. Nagle chłopiec zaczął wymiotować, miał problemy ze snem, bolała go główka. Okazało się, że za tymi dolegliwościami stoi nowotwór wielkości 6 centymetrów (wyściółczak anaplastyczny). Olek cierpiał z powodu wodogłowia, które rozsadzało mu czaszkę. Lekarze rozpoczęli walkę o jego życie.

Przeprowadzili operację, w trakcie której usunęli część guza. Pozostałą miały zwalczyć leki. Olek dostał cztery cykle chemioterapii. Niestety podczas ostatniej z nich doszło do komplikacji, które osłabiły jego organizm. Chłopiec schudł, miał problemy z utrzymaniem równowagi, konieczne było przetoczenie krwi.

\"- Ciężko było patrzeć na te siniejące oczka, na łysą główkę i chudziutkie rączki, a dla matki taki widok jest jak nóż prosto w serce" — wspomina ten okres mama Olka.

Przeczytaj koniecznie

2. Chemiooporny guz

Podjęte leczenie nie przynosi oczekiwanych skutków. Chemiooporny, bardzo złośliwy guz powiększył się o 1,5 centymetra, co grozi przerzutami do innych narządów. Olek jest zbyt mały i za słaby na kolejną radioterapię.

Objawy, które mogą wskazywać na chorobę nowotworową u dziecka
Objawy, które mogą wskazywać na chorobę nowotworową u dziecka [6 zdjęć]

Nowotwory dziecięce rozwijają się w błyskawicznym tempie. Są drugą co do częstości przyczyną śmierci...

zobacz galerię

Szansą na uratowanie życia Aleksandra (usunięcie guza w całości) jest protonoterapia w niemieckiej klinice w Essen pod okiem profesora Schuhmanna, do której chłopiec został zakwalifikowany. Planowana operacja ma się odbyć przy użyciu rezonansu. Przeprowadzą ją wybitni neurochirurdzy.

\"- Brak szybkiej operacji może skutkować rozsianiem się (guza — przyp. red.) w inne części mózgu i kręgosłupa, a to będzie oznaczać koniec" — tłumaczy mama Olka.

Protonoterapia to szansa na usunięcie guza w całości
Protonoterapia to szansa na usunięcie guza w całości (siepomaga.pl)

Osoby, które chciałyby wesprzeć Aleksandra w walce z rakiem, mogą dowolnej wysokości kwoty wpłacać za pośrednictwem strony internetowej siepomaga.pl. Zbiórka pieniędzy potrwa do 30 czerwca 2017 roku. Liczy się każda złotówka!

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.