Trwa ładowanie...

#DołączDoStada. Gwiazdy publikują zdjęcia w masce wilka w szczytnym celu

Dlaczego polscy celebryci publikują zdjęcia w masce wilka? Wszystko za sprawą nietypowej akcji, która ma na celu wsparcie polskich medyków walczących z epidemią koronawirusa.

Zobacz film: "Maseczka ochronna czy chustka? Ekspert wyjaśnia, czym zasłaniać usta"

1. Gwiazdy w masce wilka

Akcja #DołączDoStada została zorganizowana przez fundację K.I.D.S. i ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność przyspieszenia prac nad wdrożeniem zaawansowanego Systemu Zdalnej Opieki dla Centrum Zdrowia Dziecka. Co więcej, fundacja chce zbudować poczucie solidarności wśród wszystkich Polaków w trakcie walki z koronawirusem.

Akcję wsparła Anna Nowak Ibisz (Instagram)
Akcję wsparła Anna Nowak Ibisz (Instagram)

W kampanii wzięło udział wiele postaci znanych z pierwszych stron gazet. Swoje zdjęcia opublikowali m.in. Agata Młynarska, Magdalena Różdżka, czy Michał Koterski. Jak wziąć udział w akcji #dołączdostada? Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na sfinansowanie Systemu Zdalnej Opieki dla Centrum Zdrowia Dziecka. Można to zrobić tutaj.

Zobacz także: Biznes łączy siły, by modernizować Centrum Zdrowia dziecka

2. Telemedycyna podczas pandemii koronawirusa

Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że telemedycyna jest nieocenioną pomocą w pracy szpitali, szczególnie w trakcie pandemii koronawirusa.

"Telemedycyna to maska chroniąca pacjentów i lekarzy, to konieczny element nowej rzeczywistości każdego szpitala. Takie rozwiązania pozwalają zostać w domu w czasie epidemii, ale także szybciej do niego wrócić po zabiegu czy operacji. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy już nam pomogli i gorąco zachęcamy tych, którzy chcą i mogą przyłączyć się do akcji" – mówi Patrycja Piekutowska, prezes Fundacji K.I.D.S.

Michał Koterski również opublikował zdjęcie w masce (Instagram)
Michał Koterski również opublikował zdjęcie w masce (Instagram)

3. Dlaczego celebryci noszą maskę wilka?

Dlaczego celebryci zdecydowali się wesprzeć akcję, nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Ale skąd wziął się wilk? Tutaj z pomocą spieszy nam opis, który pod zdjęciem z maską wstawiła Marta Żmuda-Trzebiatowska. "Czy wiesz, że wilki to zwierzęta stadne, które żyją w bliskich relacjach, pomagają sobie nawzajem i chronią członków swojej stadnej rodziny? Dziś, takimi wilkami są przede wszystkim pracownicy służby medycznej, którzy walczą z koronawirusem na pierwszej linii frontu, ale także ci, którzy wspierają ich w tym trudnym okresie. By dać lekarzom narzędzia oraz siłę na kolejne dni na polu bitwy przeciwko COVID-19" – napisała aktorka pod swoim zdjęciem.

Marta Żmuda-Trzebiatowska wyjaśniła, dlaczego akurat wilki są symbolem kampanii (Instagram)
Marta Żmuda-Trzebiatowska wyjaśniła, dlaczego akurat wilki są symbolem kampanii (Instagram)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.