Trwa ładowanie...

Do szkoły

Avatar placeholder
29.05.2019 08:52
Do szkoły
Do szkoły (123rf)

Niezależnie od tego, ile różnych doświadczeń dziecko zdobyło wcześniej – w żłobku czy przedszkolu – pójście do pierwszej klasy to jedno z najważniejszych wydarzeń w jego życiu.

Dzieci rozpoczynające naukę̨ w pierwszej klasie wkraczają̨ w zupełnie nowy dla nich świat. Wreszcie idą do szkoły, która dotychczas była jedynie domeną starszych koleżanek i kolegów. Patrzyli na nich z podziwem a dziś mogą z uśmiechem pomyśleć „Teraz też będę̨ taki duży”. Będę uczniem.

Dla rodziców pierwsza klasa dziecka to także kamień milowy. To jak początek nowej epoki, szczególnie, że oni obarczeni bagażem różnych uczniowskich doświadczeń nie zawsze są takimi optymistami. Nie zawsze mają niezłomną wiarę, że ich dziecko odnajdzie się znakomicie w nowym środowisku i z nowymi wyzwaniami. Dziecko wkracza w inny, obcy świat. Zostanie ocenione i nie zawsze docenione. Będzie podlegać rozmaitym oddziaływaniom. Rodzicom trudno się z tym pogodzić, szczególnie wówczas gdy orientują się, iż nie będą mieli nad tym praktycznie żadnej kontroli.

Przeczytaj artykuły na ten temat:

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"

Zobacz, co na ten temat sądzą rodzice na forum Parenting.pl:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze