Ukraina. Rosyjski czołg zaatakował auto, którym jechało małżeństwo z małym dzieckiem. "Tej pięknej rodziny nie ma już z nami”
Dziennikarka ukraińskiego oddziału BBC poinformowała, że rosyjski czołg zaatakował samochód osobowy, w którym znajdowali się rodzice i dziecko. Wszyscy zginęli. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele poruszających wpisów.
1. "Tej pięknej rodziny nie ma już z nami”
"Tej pięknej rodziny nie ma już z nami. Michaił Soloszenko, jego żona i syn Efrem zostali zabici, kiedy rosyjski czołg zaatakował ich samochód. Michaił był absolwentem uniwersytetu w Sumach - potwierdzili ich śmierć i opublikowali to zdjęcie" - napisała na Twitterze dziennikarka BBC Mirosława Petsa, dołączając fotografię rodziny.
This beautiful family doesn’t exist any more. Mykhailo Soloshenko, his wife Inna and son Yefrem were killed when a Russian tank fired on their car. Mykhailo was a Sumy University graduate - they confirmed his passing and released this photo. pic.twitter.com/kScrz4nSpZ
— Myroslava Petsa (@myroslavapetsa) March 12, 2022
Na ukraińskich profilach społecznościowych pojawiło się wiele wpisów z kondolencjami.
"Pracownicy i studenci Narodowego Uniwersytetu Rolniczego Sumy składają najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom absolwenta Wydziału Inżynierii i Technologii Michaiła Soloszenko, jego żony Inny i syna Efrema, którzy tragicznie zginęli z rąk rosyjskich najeźdźców" - czytamy na profilu ukraińskiej uczelni.
"Rok temu 8 marca spotkałem się z Mishą. Jego żona i moja żona razem dorastały. Rosyjski pocisk nie dał im szans. Oto co pozostało po pocisku wystrzelonym przez czołg" - napisał jeden z internautów.
2. Żałoba po stracie bliskiej osoby. Jak sobie z nią radzić?
Na pewnym etapie życia każdy z nas będzie musiał zadać sobie pytanie - jak żyć po stracie bliskiej osoby?
Żałoba jest normalną i uzasadnioną odpowiedzią naszej psychiki na dotkliwą stratę, jaką jest strata bliskiej osoby.
Utrata kogoś ważnego w naszym życiu jest prawdziwym cierpieniem. Nie możemy uniknąć strat, dotyczą wszak każdego, ale możemy je opłakać, przeboleć, aby zmniejszyć ryzyko pogrążenia się w depresji.
Aby przeboleć stratę, powinniśmy:
dać upust rozpaczy - musisz uznać dotkliwość straty,
nie tłumić ani nie negować uczuć bólu i żalu, płacz nie jest oznaką słabości - płaczą nawet najbardziej niezłomni ludzie,
dzielić się uczuciami - rozmowa z bliskimi, z przyjacielem, z lekarzem itp. niemal zawsze przynosi uczucie ulgi,
prosić o pomoc,
dać sobie czas na żałobę - odżałowanie straty jest długim procesem.
Ważne jest, by początkowa reakcja żałoby po stracie bliskiej osoby nie przemieniła się w przewlekłą i długotrwałą depresję. Jeśli straciłeś bliską osobę, a rozpacz po jej stracie nie słabnie lub utrzymuje się dłużej niż rok, powinieneś skonsultować się z lekarzem.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl