Trwa ładowanie...

Chodzik pchacz – zwykłe chodziki, zalety, jak kupować

Chodzik pchacz to nowa zabawka dla dzieci. Z jej pomocą dzieci uczą się chodzić lub wspomagają się na niej. Pomaga dziecku osiągnąć prawidłową postawę oraz jest świetną zabawką, dzięki której dziecko uczy się nowych rzeczy. Czy chodziki pchacze są bezpieczne? Czy dzieci powinny korzystać z tego typu zabawek? Ile kosztują chodziki pchacze i jakie wybrać?

Zobacz film: "Kiedy rozpocząć trening czystości?"

spis treści

1. Chodzik pchacz – zwykłe chodziki

Chodzik pchacz jest alternatywą dla starego, znanego chodzika. Takie chodziki znane są przez rodziców już od kilku pokoleń. Korzystały z nich nasze mamy, a teraz korzystają z nich nasze dzieci. Wiadomo, chodzik jest pomocny rodzicom, sprawia, że dziecko przez pewien czas potrafi pobawić się samo, a rodzice zawsze wiedzą gdzie znajduje się dziecko.

Niestety tego typu chodziki nie są najlepszym rozwiązaniem. Dzieci, które korzystają z chodzików bardzo często prezentują nieprawidłową postawę ciała, ich stópki nie układają się prawidłowo, a miednica i kręgosłup nie są w tej linii co powinny. Dziecko podczas chodzenia w zwykłym chodziku nie obciąża należycie mięśni i nie jest przygotowane do czyhających upadków i trudności.

2. Chodzik pchacz – zalety

Chodzik pchacz jest innowacyjnym i lepszym wyborem. Jest jedynie podpórką dla dziecka, które chodząc jedynie podtrzymuje się chodzika. Dziecko samodzielnie stawia pierwsze kroki, a jego postawa ciała jest bardziej prawidłowa niż podczas użytkowania zwykłego chodzika.

Dodatkową atrakcją dla dziecka, które chodzi z pomocą chodzika pchacza są zabawki umieszczane na panelach. Dzieci mogą słuchać melodii oraz poznawać nowe rodzaje zabaw. Chodzik pchacz wymaga od rodziców poświęcenia dziecku uwagi. Dziecko może upadać, w związku z czym rodzice powinni dokładnie zabezpieczyć dane miejsce, w którym porusza się dziecko.

3. Chodzik pchacz – jak kupować?

Wiele rodziców zastanawia się który chodzik pchacz będzie najodpowiedniejszy dla dziecka. Jeżeli nie wiemy, który będzie najodpowiedniejszy to warto wybrać się do sklepu i podpytać o szczegóły sprzedawcę. Jednak należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Chodzik pchacz nie powinien być dla dziecka za lekki oraz za ciężki. Oprócz tego, kółka chodzika powinny dobrze przylegać do podłoża.

Musisz to wiedzieć

Można także wybrać model chodzika, na którym dziecko będzie miało możliwość usiąść. Tego typu chodziki również są dobrym rozwiązaniem, ponieważ można na nim zarówno siedzieć, jak i chodzić z jego pomocą.

Najlepiej, aby chodzik, który wybierzemy miał wszystkie odpowiedne atesty i był sprawdzoną przez profesjonalistów zabawką. Taki chodzik nie powinien także posiadać małych części, które dziecko będzie mogło połknąć.

Chodziki pchacze nie należą do zabawek najdroższych. Chodziki pchacze kosztują od 100 do 150 złotych. Dzięki chodzikom pchaczom dzieci mają możliwość uczenia się i poznawiania nowych rzeczy. Chodziki pchacze mogą bowiem przyjmować różne kształty, znajdziemy te w kształcie wózka, autka oraz wiele innych. Warto jest zakupić dziecku taką zabawkę, jednak wybrać tę, która będzie bezpieczna, stabilna, bez ostrych krawędzi, a także która będzie posiadała ciekawe elementy do zabawy.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.